Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig van befizetve az...

Meddig van befizetve az egészségügyi hozzájárulásom?

Figyelt kérdés
Ügyfélkapun megtekinthető? Vagy NAV-ot hívjam? Vagy csak személyesen lehet megtudni? Köszönöm a segítséget.

2016. jan. 31. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun meg tudod nézni az adófolyószámládat. Ott minden adótétel fel van tüntetve, amellyel "dolgod" volt.


Egészségügyi hozzájárulás alatt Te mit értesz?

2016. febr. 1. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, meg fogom nézni. Azt értem alatta, amit havonta fizetek kb. 7000 Ft értékben azért, hogy jogosult legyek egészségügyi ellátásra. Amikor nappali tagozatos egyetemista voltam, akkor az állam fizette. Ha lenne munkaviszonyom, akkor a munkáltatóm vonná le a béremből.
2016. febr. 5. 03:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem. Amint már írtam az ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni az adófolyószámládat. 124-es adónemen tartják ezt a fajta járulékot nyilván, hivatalos neve ennek a járuléknak: egészségügyi szolgáltatási járulék. Az egészségügyi hozzájárulás (EHO) egy másik történet, más a befizetés alapja, és más a mértéke is. Azért kérdeztem, hogy Te mit értesz alatta... :)
2016. febr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az utókornak részletesen, lépésről-lépésre:


1. Googleben rákerestem, hogy "ügyfélkapu".


2. Megnyitottam az első találatot: " [link]


3. Beléptem a korábban az okmányirodán keresztül igényelt ügyfélkapu adataimmal.


4. A bal oszlopban az "eBEV-szolgáltatás" menüpontot választottam.


5. Az így megnyíló eBEV portálon a "SZOLGÁLTATÁSOK"-on belül a "Folyószámla és pótlékadatok" ponton belüli "Folyószámla kivonat"-ot választottam, majd a bal alsó sarokban az "Új lekérdezés" gombra kattintottam, utána pedig egyből a "Lekérdezés indítása" gombra.


6. Megjelent egy szürke sor a táblázatban, de a jobb sarkában szürke volt a PDF ikon, hiába kattintottam nem töltődött le. Vártam, meguntam, bezártam, rá pár percre megismételtem az előző lépéseket (csak most nem indítottam új lekérdezést), és addigra piros lett a PDF ikon, így rákattintva letöltődött.


7. A letöltött PDF-ben a folyószámla összegyenlege 0 Ft, tehát úgy tűnik nincsen tartozásom. Viszont a "124 Egészségbiztosítási Alapot megillető

bevételek" c. táblázatban január 12-i az utolsó sor, tehát ma be kell fizetnem a következőt, ami febr. 12-én lesz esedékes, hogy holnap se menjen le 0 alá az egyenlegem.

2016. febr. 11. 12:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi! Bár ismerem a járást. :)
2016. febr. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!