Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez a 2009-es cikk az adószámos...

Ez a 2009-es cikk az adószámos magánszemélyről még érvényes ma is?

Figyelt kérdés
[link]

2016. febr. 1. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Fogadjunk, Te az vagy, akinek most írtam nemrég egy másik kérdésnél az adószámos magánszemélyt.

Tuti, hogy ebben a formában nem érvényes, ugyanis 2012-ben volt egy csomó adóváltozás. De leírtam már Neked az előbb is és ebben a cikkben is írják:


" Azt javaslom, előtte mindenképpen tájékozódj az adóhivatalban, valamint mindenképpen kérd ki egy könyvelő, adótanácsadó véleményét a saját esetedre vonatkozóan!"


Értsd meg, hogy itt nem tudunk pontos, hivatalos választ adni. Írhatok Neked valami választ, de ha nem jót írtam és megbüntet a NAV, akkor az több százezer ft-odba kerül!

2016. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a minimálbéren kívül van ebben a cikkben bármi, ami nem érvényes 2016-ban? todom, hogy hivatalosan csak a NAV tud felvilágosítást adni, de azért nekem elég jelen esetben egy hozzáértő hozzászólás is, nem tudok 30 napot várni
2016. febr. 1. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Nav-nak van Call Centere, fel kell hívni - a másik kérdésnél már leírtam, hogy hívd fel - és azonnal választ adnak.

Nem hiszem el, hogy ennyire nem érted: az adószámos magánszemély egy SPECIÁLIS DOLOG, nem minden fajta tevékenységre lehet kiváltani, bonyolult az adózása, de még azt sem árultad el, mit szeretnél csinálni?

(ennek ellenére én mégis megpróbáltalak tanácsokkal ellátni, a másik kérdésednél 1,5,7-es válaszoló vagyok)

Egyébként meg szívesen :-)

2016. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nagy vonalakban igaz a cikk, persze a SZJA most már 15% az apeh meg nav lett, de szerintem is hívd fel őket, nagyon segítőkészek.
2016. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már a másik kérdésénél (ezért "jó", ha több helyen kérdeznek ugyanarról - szétmennek a válaszok) megkapta a választ az adószámos magánszemélyre, mert benézett oda az az egyetlen ember itt a gyakorin, aki pontos, precíz választ tud adni.

De mivel a kérdező még mindig nem árulta el, milyen jellegű tevékenységre szeretné igényelni, ezért továbbra sem lehet tudni, hogy választhatja-e ezt vagy sem?

2016. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
alkalmi vektorgrafikus munkák
2016. febr. 4. 16:01
 7/8 A kérdező kommentje:
egyébként már az is jó kérdés, hogy mi az alkalmi, mert a munka végzése alkalmi, de a jogdíj folyamatos
2016. febr. 4. 16:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Elvileg jó rá az adószámos magánszemély, de többek között ilyenek (jogdíj) miatt mondtam, hogy hívd fel a NAV Call Centerét vagy még jobb, ha írásban kérsz állásfoglalást - mert ez már csak az Ő értelmezésükön múlik.

Az meg gondolom baromira nem lenne jó Neked, ha itt téves infokat kapnál, utána meg 100 ezres büntiket a nyakadba.

Nem nem akrtam segíteni, hanem ezek speciális dolgok, amiket még NAV-on belül is esetleg másképp értelmezhetnek (az egyik ért hozzá, a másik nem) - ezért lenne jó írásban állásfoglalást kérni, mely adózási forma megfelelő erre, melyik "legális".

2016. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!