Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hivatalos levélnél a 15 napos...

Hivatalos levélnél a 15 napos visszaküldési határidő mikortól számít?

Figyelt kérdés

01.28-án feladtak egy levelet a polgármesteri hivatalból, és ma érkezett meg, tehát majdnem eltelt 2 hét a levél feladása és kézhezvétele között. A levélben az áll, hogy 15 napon belül kell visszaküldeni iratokat, különben 200 ezer ft bírságot szabnak ki.

Kérdem én, ez a 15 nap mikortól számít, a levél feladásától vagy kézhezvételétől? Mert za az 1. akkor nem igazságtalan kicsit, hogy így is majdnem kicsúsztunk a határidőből önhibánkon kívül, mivel csak ma érkezett meg?


2016. febr. 9. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kézhezvételtől.
2016. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És azt ők a polgármesteri hivatalban honnan tudják, hogy mi mikor kaptuk kézhez? Bocsi lehet hülye kérdés.
2016. febr. 9. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert feltételezem ajánlott levélként küldték, így pedig visszakapják a Postától az aláírt átvételi igazolványt.

Ha nem ajánlva küldték, akkor balfékek voltak, és soha az életben nem fogják tudni bizonyítani, hogy mikor vetted át - így meg sem tudnak bírságolni.

2016. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nem vettük át, simán a postaládában találtuk. Az ajánlott levélnél csak úgy lehet átvenni, hogy aláírjuk nem? Akkor ezek szerint ez nem ajánlott volt?
2016. febr. 9. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem.
2016. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor gondolom nem az átvételtől számít a határidő, mert így fingjuk nincs, mikor vettük át.. sőt akár mondhatják h hazudunk, hisz hogy bizonyítsuk, hogy tényleg ma vettük át?
2016. febr. 9. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
A tértivevényes levél az, amit át kell venni. Ha csak simán be volt dobva, azt nem is kellett feltétlenül megkapnod, ki is vehették/lophatták a postaládából, szóval nem tudják bizonyítani, hogy átvetted. Ennek ellenére nem érdemes cicózni, írd meg nekik, hogy mikor kaptad meg, és nem tudtál hamarabb válaszolni. Nekem Ausztriából jött a minap levél, sima elsőbbségiként, de ha nem fizetem be az 50 eurós bírságot (gyorshajtásért), akkor később még több lehet, akár 5000 euró is, és még büntetőfeljelentést is tesznek.
2016. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nekem Ausztriából jött a minap levél, sima elsőbbségiként, de ha nem fizetem be az 50 eurós bírságot (gyorshajtásért), akkor később még több lehet, akár 5000 euró is, és még büntetőfeljelentést is tesznek." - Ez csacsiság.

Az 50 eurót nem kell befizetni.

Csak az a 70 euro feletti bírságok esetében érvényes ( csak azokra vonatkozik) az osztrák - magyar megállapodás a bírságok kölcsönös behajtásáról.

"Ausztria és Magyarország között megállapodás van, hogy a közlekedési szabálysértések miatt kiszabott pénzbírságok behajtásához segítséget nyújtanak egymásnak!Ez a szabály a 70 euronál magasabb vagyis körülbelül 21 ezer forintnál magasabb bírságok esetében érvényes!"

[link]

2016. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!