Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rendeltem aliexpressről egy...

Rendeltem aliexpressről egy kamerát ami után áfát kell fizetnem. Hogy kapok erről értesítést, és hogy kell befizetnem?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy kamerát, amire nagy valószínűséggel vámot kell majd fizetnem. A magyar posta oldalán azt mutatja a tracking number, hogy megérkezett az országba, a singapore post oldalán viszont már nem csak ezt írja, hanem azt is, hogy "Held by Custom". Mivel én kolis vagyok és a posta a portára megy ezért érdekelne, hogy az áfa fizetés hogy megy? Postásnak kell fizetni, amikor hozza a csomagot, vagy először be kell fizetnem és utána hozza a csomagot? Ha az utóbbi, akkor milyen formában értesít erről a magyar posta?

2016. febr. 18. 12:28
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem vámot, hanem áfát* kell fizetnem.
2016. febr. 18. 12:30
 2/10 anonim ***** válasza:

Először értesíteni fog a NAV, hogy náluk a csomag és igazold az értékét. Ez az értesítés nem egy rohanó idegbeteg folyamat, néha több hét... Érdemes simán felhívni őket, bediktálni a csomagszámot és e-mailen elküldeni nekik a dokumentumokat, amiket kérnek. Így kb. 2 nap után már hozzák is ki a csomagot.


Az ÁFÁ-t a postásnak kell fizetni KP-ban.

2016. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A csomagszám az a tracking number? Milyen számon tudom felhívni őket? Illetve mi van akkor, ha én ezt a csomagot ajándékként kaptam és 125 dollár helyett mondjuk csak 25 dollár van ráírva? Számlát nem kaptam.
2016. febr. 18. 13:38
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


Kutyát nem fogja érdekelni, hogy milyen kamu van ráírva, nem hülyék a vámosok sem. Fognak kérni tőled egy utalási banki bizonylatot. Vagy ha nagyon kötöd az ebet a karóhoz, hogy neked nincs ilyened akkor megállapítják az értékét ők és kiszabják az ÁFÁ-t kvázi hasraütés szerűen. Ezzel jársz a legrosszabbul.

2016. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze ez érthető, de mivel "ajándékba kaptam" így ugye, így nem is fizettem érte. Akkor semmilyen utalásról nem tudok küldeni nekik bizonylatot, a rajta levő érték pedig reálisnak tűnhet. Akkor is foglaloznak értékmegállapítással? Kibontják, vagy hogy megy ez?
2016. febr. 18. 14:27
 6/10 A kérdező kommentje:
A bankszámlám könyvelésébe bele tudnak nézni a tudtom/engedélyem nélkül?
2016. febr. 18. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Ők is tudják, hogy nem a kínai bácsikádtól kaptad ajándékba... Innentől kezdve nem érdekli őket a félrebeszélés, ha nem adsz róla számlakivonatot vagy valamit, amivel bizonyítod mennyit fizettél akkor beárazzák ők és az alapján fizetsz áfát. De ez szívás lesz.


A csomagokat átvilágítják, meglátják, hogy kamera rögtön megállítják. Telefont, tabletet, minden elektronikai cikket megállítanak már hónapok óta. És ha nem vallod be mennyi volt kibontják és utánanéznek mennyibe kerül ITTHON.

2016. febr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt nem lehet itthon kapni, mint ahogy a telefonomat se, amit egy éve rendeltem, igaz azt DHL-el, ehhez nem volt elérhető a DHL. Az után is valami 3000 forintot fizettem pluszba, ezért kérdezem, hogy ez megoldható e. Egyébként az ilyen kamerákat 17 USD-tól 300 USD-ig lehet kapni.
2016. febr. 18. 14:59
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha screenshotot kuldök a tranzakcióról, le tudják ellenőrizni, hogy az nem lett e véletlenül megszerkesztve?
2016. febr. 18. 15:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Az tök mindegy hol lehet kapni, van ám internet a NAV-nál is...


Azt meg remélem tudod, hogy az adócsalás (új nevén költségvetési csalás) 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető az új BTK szerint. Biztos itt szeretnél hozzá tanácsot kérni?

2016. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!