Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem tudjuk vissza...

Miért nem tudjuk vissza igényelni a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Az lenne a problémám hogy beszéltem a főnökömmel és a könyvelőjével hogy vissza tudjuk e igényelni a családi adókedvezmény a kisfiamra vissza menőleg mikor még magzat volt!?erre viszont az volt a válasza hogy nem mivel a munka szerződésembe az van bele írva hogy nettó jövedelemre vagyok bejelentve.Ezt úgy tudnánk megoldani hogy amit kézhez kapok fizut abbol ő el vesz havi 10000ftot és majd év végén adja ide.Na most beszéltem egy másik könyvelővel vagy is 2 vel mind a ketten azt mondták hogy ilyen nincs mivel nem fizetés függő.De a főnököm erre megint ezzel a nettó f.....al jött elő.Már nem értem ezt az egészet hogy hogy van kérlek segítsetek!Köszönöm előre is....
2016. márc. 10. 03:32
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Milyen cég ez? Lehet, hogy be sem vagy jelentve?! Maszeknál dolgozol? A szerződésekben bruttó bérek vannak, szerintem nem sok helyen írnak nettó fizetést a szerződésben.
2016. márc. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Ilyent még nem hallottam!

Még a minimálbér is adós!

2016. márc. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmai munkavállalóként dolgozol?
2016. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

A visszaigénylésnek mi köze a munkáltatóhoz?

NAV-nak beadod a (módosított) bevallást.

2016. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Csináltasd meg egy könyvelővel az adóbevallásod ( ne a mhelyeddel, légy önadózó), majd ő jól kitölti. Ha már a cég beküldte, akkor csináltass módosítottat. Pár ezer ftért megcsinálják.
2016. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
73%
Szerintem a főnököd totál h*lyének néz! És valószínű, hogy be sem vagy jelentve! Senkit nem lehet nettó bérrel bejelenteni, mivel a munkáltatónak a bruttó béred után kell fizetnie utánad a járulékokat! A nettó jövedelem, azt jelenti, amit te kapsz a járulékok levonása után. Többek között a bruttódból vonja le a TB-det is! Ennek viszont, azért is járj utána, mert, ha nem fizetik a TB-det, akkor most már a NAV végrehajtást kér az elmaradásodra, (a TB-t, akkor is fizetned kell, ha nincs munkaviszonyod) és be fogja rajtad hajtani!
2016. márc. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

A munkahelyedet ilyen szempontból felejtsd el. Amit beszélnek egy nagy zagyva, nem kell rájuk hallgatni.


Ha nem a céged csinálja meg HIVATALOSAN! a bevallásod, akkor készíttesd el egy normális könyvelővel. Ha a céged csinálja meg HIVATALOSAN a bevallásod, attól még beadhatsz utána egy önellenőrzést azért, hogy a kedvezményt utólag érvényesítsd a jövedelmeddel szemben.


Nettó jövedelemre nem lehet senkit bejelenteni, mivel minden bér bruttó bér, amit a NAV-nak jelentenek.

Nem zárja ki semmi, hogy nettó bérre szerződjön le valaki a munkáltatóval, de akkor az adó- és járuléktörvények változásával a bruttó bére is állandóan változik, azt pedig szerződésileg írásban mindig követnie kellene a cégnek. Tehát ahányszor változik, annyiszor szerződésmódosításra van szükség.

Nettó bér csak akkor lehet, ha ténylegesen benne van a szerződésben, hogy a felek azt nettó bérnek tekintik. Ha ez nincs benne, akkor az nem nettó, hanem bruttó bér!

2016. márc. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!