Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Közfoglalkoztatás (8 órás)...

Közfoglalkoztatás (8 órás) mellett lehet bejelentett másodállásom? Napi 2-3 órában.

Figyelt kérdés
Ha csak a 2-3 órás melóm lenne, az nagyon keveset fizetne, viszont a "közmunkabérrel" együtt már elég jó összeg jönne ki. Olvastam, hogy alkalmi munkát lehet vállalni 90 egybefüggő napon át, de ez nem teljesen világos, hogy hogy is van.
2016. márc. 16. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet bejelentett másodállás, sőt alatta semmilyen pénzkeresés nem lehet. Az alkalmi munka alatt szünetel a közm. bér, annyit jelent, hogy utána vissza lehet menni, tehát csak egy szünet.
2016. márc. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl jó hír :/ azért köszönöm
2016. márc. 16. 12:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Közmunka mellett semmit, nehogy egy kicsit is jobban éljenek az embereknek, én a részmunkaidő vállalkozóit szerettem volna a közmunka mellé kiváltani, de azt sem lehetett :(
2016. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
elég szomorú. főleg, hogy a közmunkásmeló is diplomához kötött. bruttó 101ezer forint, nem is mondok többet. szégyen.
2016. márc. 16. 21:51
 5/10 anonim ***** válasza:
nem mindegyik kötött diplomához, csak a kulturális közmunka. De legálisan nem lehet más munkavállalás...
2016. márc. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem mind, csak a sajátomról beszéltem! :)
2016. márc. 17. 08:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Esetleg, mint adószámos magánszemély? Azt nem tudom, hogy üti-e a közmunkát.


Nálunk már nem a diploma megléte számít, hanem az okj-és papír, így van, aki diplomás ugyan, de br 79-et kap irodai melóra, mert nincs valami olyan okj-és végzettsége, amire rá tudtak volna húzni valami munkakört. Szégyen ez az ország, meg ez az egész közmunka rendszer.

2016. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

egyetértek utolsó.

majd a munkaügyin megkérdezem, létezik-e valami megoldás, vagy mit javasolnak...

2016. márc. 17. 20:27
 9/10 A kérdező kommentje:
ja és azt esetleg nem tudjátok, ha úgy lenne alkalmi munka, ami csak hétvégére szól? amikor közfoglalkoztatás amúgy sincs? arra nem jár bér, vagy megint rosszul gondolom? (nem volt még munkahelyem, nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal! köszönöm)
2016. márc. 17. 20:28
 10/10 anonim ***** válasza:
legálisan nem lehet hétvégén sem... sok kult. közmunka művelődési intézményben van és szo-vas is van munka (múzeum, műv.ház, színház)
2016. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!