Spórolt pénz nav?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni tud e valaki segiteni pénzügyekben. 9 éve vagyok párkapcsolatban,és jól élünk párom üzletember nem engedi hogy dolgozzak azt mondta maradjak itthon házimunka stb... Kapok tőle havonta x összeget aminek a felét mindig félretettem,mikor összegyült egy nagyobb összeg mindig beraktam a bankba. Elég nagy összeg van igy a szàmlámon de erről ő sem tud...adóbevallást nem csinálok mert nincs munkaviszonyom tb fizetve van rendszeresen igazából az lenne a kérdésem ezt a spórolt pénzt számon kérheti a nav tőlem? Eddig sosem jött papirom semmi....csak megfordult a fejembe ilyenkor mi van ha vki eltart és én abból spórolok magamnak ? Valaki van ilyen helyzetbe? Normàlis válaszokat kérek....köszi :)

2016. ápr. 4. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Az a helyzet, hogy jogilag ez kettőtök pénze, mivel házasságban közös vagyon vagy, a férjed meg nyilván adózik utána.
2016. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Ja, hogy nem a férjed? Akkor beleköthet a NAV.
2016. ápr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem vagyunk házasok :)
2016. ápr. 4. 19:46
 4/11 anonim ***** válasza:
A NAV az elmaradt 10%-os ajandekozasi illetek miatt fog buntetni.
2016. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom mennyi az a sok pénz, de pár milliót le se tojik a NAV sem, illetve igazolható az összeg forrása, ergo semmi gond.
2016. ápr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2016. ápr. 4. 21:19
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagyok benne biztos, hogy vagyonközösség csak házasságban van-e, vagy élettársi kapcsolatban is. Én nem tartom kizártnak, sőt...
2016. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagyonközösség élettársi kapcsolatban is megvan. Hol bukna ki ez a pénz? Vidd Ausztriába és kösd le a bankba! Mekkora összegről van szó? 10-20 millió?
2016. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
szóval ő "nem engedi", hogy dolgozz (nem is tudtam, hogy ez engedélyhez van kötve), te meg sunyiskodsz a pénzzel a háta mögött. csak azt tudnám, miért vagytok együtt...
2016. ápr. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legalább élettársi kapcsolatban vagytok, akkor a NAV-tól nem kell tartani. Ami érdekesebb, hogy ez közös vagyonnak számít. Ha egyszer szétmentek, ugyanúgy jár neki a fele, legalább. Ha tényleg el akarod dugni az orra elől, akkor nyiss külföldi bankszámlát és soha, de soha ne említsd neki. Értem a motivációd egyébként, nincs ezzel baj. Adóbevallást úgy tudom akkor is kell készíteni, ha nincs munkaviszonyod, mivel más jogcímeken keletkezhet szja köteles jövedelmed, illetve ah az sincs, akkor azt kell beírni. Egyébként a bünti 200 ezer körül van, ha nem teszel eleget a bevallási kötelezettségednek.
2016. ápr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!