Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez az elévülés-ügy bejött már...

Ez az elévülés-ügy bejött már valakinek?

Figyelt kérdés
Adótartozás a téma, elvileg 5 év alatt elévül. Gyakorlatilag is, ha nem tudnak semmit végrehajtani és nem veszek át hivatalos levelet?

2016. ápr. 12. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól mert nem veszed át, a tartozásod megmarad. 5 év után pedig valóban elévül, de ahhoz az kell, hogy ne foglalkozzanak vele és ne adj be kérelmet.
2016. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen módon kell foglalkozzanak az üggyel, h megszakadjon az elévülés, ezt tudod pontosabban? Pl. elégséges, ha küldenek nekem vmit vagy egy bíróhoz fordulnak, az kell a dologhoz? Tehát a véletlenen múlik, h elévül-e?
2016. ápr. 12. 12:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem évült el adótartozásom, ev voltam, könyvelő, nav is azt mondta, nem kell bevallást beadnom a semmiről, pláne, mert közben meg is szűnt (főállás mellett, jó 15 éve). Kaptam valamennyi büntetést, de simán elévült, egyszer csak törölték.
2016. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor èvülhet el, ha nem küldenek levelet pl. Az hogy te nem veszed àt, vagy mas a cìmed, nem szàmìt. Nagyon ritkàn, de előfordul hogy elfelejtenek, de ez nagyon ritka.
2016. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Tehát a lényeg az, h a puszta véletlenen múlik, h elévül-e, mert hiába nem veszi át az ember az ajánlott levelet, annak elküldése önmagában végrehajtási cselekménynek minősül és ez mint ilyen, megszakítja az elévülési időt.

2016. ápr. 12. 15:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Annyi, h volt 2014. március 15.-étől vmi módosítás ez ügyben, amely szerint a felszólító levél már nem szakítja meg az elévülést. Erről mit tudni?
2016. ápr. 12. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!