Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallások nem nézik meg...

Adóbevallások nem nézik meg az ember bankszámláját? Vagy ezt csak a vállalkozóknál csinálják?

Figyelt kérdés
Van adószámom magánszemélyként. Volt egy-két megbízásim is, de nem szeretném, ha a "magánéletemben" kutakodnának, mert ez kb. olyan lenne.

2016. ápr. 14. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:

én k.ra remélem, hogy vállalkozóknál se

figyelj, olyan sok ember van ebben az országban, hogy esélytelen lenne :D

2016. ápr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak vagyonosodási eljárás esetén nézik.


#1


Vállalkozásnál a mérlegben szerepelnie kell a bankszámla egyenlegének.

2016. ápr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Whispering Tree ***** válasza:
56%

Szia! Túlságosan aggódsz. Nem fogják megnézni.


Banktitok védi a magánéletedet, amit azonban indokolt esetben bojgathat az állam. Ez bárhol így van a világon.


De adószámos magánszemélyként nem gondolom, hogy valami borzasztó összegekről van szó.


Mivel nem vagy vállalkozó, ezért nincs külön vállalkozói számlád és vagyonod.


Ha vagyonosodási vizsgálatot kapsz vagy bűncselekménnyel vádolnak, akkor megnézhetik. De miért is tennének ilyet? Adtál rá okot? Nem hiszem....


Ha arra gondolsz, hogy van-e automatikus mechanizmus, amivel a bankszámlát nézik, akkor a válaszom: nincs, azonban a bankok a jelentős összegű tranzakciókat lejelentik. Ennyi.


+ mindenki harcol a terrorizmus finanszírozása ellen. Szóval azt ne támogasd gyanús pénzmozgásokkal :)

2016. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es, ilyet nem hallottam még, de én alanyi adómentes katás egyéni vállalkozó vagyok, külön vállalkozói számla nélkül, arra is vonatkozik?
2016. ápr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4


Ha nincs kettős könyvelésed, akkor nem kell szerepelnie, egyébként a "pénzeszközök" része.


A számviteli törvényből: (2000. évi C. törvény)


"2/A. §3 (1)4 E törvény hatálya nem terjed ki arra a közkereseti társaságra, betéti társaságra és egyéni cégre, amely az üzleti évben (az adóévben) nyilvántartásait az egyszerűsített vállalkozói adóról szóló, illetve a kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló törvény5 előírásai szerint vezeti."


Ha kellene, akkor a következő sor a számviteli törvényből is releváns lenne:

"31. §163 A pénzeszközök a készpénzt, az elektronikus pénzt és a csekkeket, továbbá a bankbetéteket foglalják magukban."

2016. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!