Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben hogy kell...

Ebben az esetben hogy kell elkészíteni az SZJA bevallást/kihez kellene fordulni?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:


2015-ben két helyen dolgoztam, mindkét helyen be voltam jelentve.

Az egyik diákmunka volt, erről kaptam is jövedelemigazolást, ezzel minden rendben van.

A másik egy 4 napos munka volt munkaerő közvetítő cégen keresztül, egyszerűsített munkaszerződés keretében. A napi bruttó bérem 4830 Ft volt. A cégtől nem kaptam jövedelemigazolást 2016.01.31-ig és utána se, és amikor felhívtam őket, hogy legyenek szívesek elküldeni, akkor azt mondták, hogy ezt nem kell bevallani, mert a napi bruttó összeg nem éri el a minimálbért.

Ez így rendben van, csak az a baj, hogy az SZJA bevallást az előző évi jövedelem teljes összegére kell beadni. A kérdésem, hogy most ilyenkor mi van? Hogy készítsek el adóbevallást, ha az egyik munkáltatómtól kaptam jövedelemigazolást, a másiktól meg nem?

A NAVnál azt mondták, hogy nem adhatnak ki jövedelemigazolást, mert még nem küldtem be az adóbevallásomat. De hogy küldenék be adóbevallást, amikor nincs egy normál jövedelemigazolásom az egész tárgyévre? :,D


Ilyenkor mi van? A neten körbenéztem, a NAV honlapján körbenéztem, de semmi sem derül ki arról, hogy ilyenkor mi van. Ha valaki témában jártas (könyvelő, adótanácsadó, adóhatóságnál dolgozó stb.) erre jár, akkor legyen szíves világosítson fel, hogy ebben az esetben mi a teendő, mert nem akarom, hogy megbüntessenek.



2016. ápr. 21. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A cégnek igaza van abban a tekintetben, hogy ez pont a mentesített keretösszeg napi összege, tehát a teljes bér adómentes. Ettől függetlenül kéne adniuk valamilyen igazolást a kifizetésről.


A válasz a kérdésre egyébként az, hogy az adómentes jövedelmet nem kell feltüntetni az adóbevallásban. (Ha lenne adóköteles része az egyszerűsített foglalkoztatásnak, akkor csak azt kéne feltünteni a bevallásban.) Tehát nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod, ha az tényleg csak 4830 forint volt. Vagyis beleírod a diákmunkás cégtől kapott M30-ason lévő összegeket, és azzal kész is vagy.

2016. ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyszerűsített foglalkoztatás keretén belüli jövedelemszerzés napi 4.830,- Ft esetén mentes az SZJA alól, és bevallani sem kell.


Tehát ha Te a 4 napra maximum 19.320,- Ft-ot kaptál a foglalkoztatótól, akkor azt nem kell bevallani.

Ettől függetlenül igazolást még kellett volna, hogy adjanak róla, méghozzá akkor, amikor befejezted ott a munkát. Ebben igazolniuk kellett, hogy milyen összeget fizettek ki részedre, és az hány napi munkavégzésre járt. Ugyanis egyébként miből derülne ki, hogy az SZJA alól mentesített, avagy sem? Mivel, hogy máshonnan is származhatott volna ilyen jellegű munkavégzésből bérezésed, nemcsak arról az 1 helyről, és akár még az is előfordulhat, hogy a másik helyről származóval együtt már a mentesített határt túlléped év végére, és van bevallani és befizetni valód is.


Jelen pillanatban úgy néz ki, hogy nincs, tehát az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelmet nem kell feltüntetni a bevallásodban, csak a másik munkahelyről származó jövedelmet.

2016. ápr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2016. ápr. 24. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!