Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell adót bevallani?

Hogyan kell adót bevallani?

Figyelt kérdés
Nyáron dolgoztam a Szigeten és küldtek utána postán egy papírt amin van a hóvégi számfejtés bérjegyzéke és azt írja hogy: "A fentiekben elszámolt jövedelemről Önnek adóbevallást kell benyújtania!" Kétségbe vagyok esve. Mégis ezt milyen módon kell tennem? Hova kell elmennem ezzel a fecnivel? Neten nem lehet?

2016. ápr. 26. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
na látod, ezért nem kell adóbevallással járó tevékenységet folytatni.
2016. ápr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a szüleidet hogy ő nekik ki csinálja az adóbevallásukat.

Vagy sürgősen keress egy könyvelőt, 3-4 ezer körül megcsinálja. május 20 a határidő.

Vagy ha van valami ismerős ő is megcsinálhatja. Amúgy egy programot kell letölteni a nav honlapjáról és a 1553 számú nyomtatványt kell kitölteni. Kinyomtatni , aláírni és abban a borítékban feladni ami januárban jött a navtól, abban a szürke tasakban van az a bizonyos boríték. Amúgy a nav is megcsinálja ha valaki kérvényezi, de volt valami határidő amíg jelezni kellett hogy ők csinálják. Szerintem arról lecsúsztál. de mivel semennyire nem vagy képben ezért keress könyvelőt, nem javaslom hogy te csináld.

2016. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha korábban megkaptad volna, kérhetted volna, hogy a NAV csinálja- asszem valami márciusi határidőig lehet ezt kérvényezni. Erről már lecsúsztál, de a jövőben hasznos lehet. :)


Egyébként vagy nekiállsz átolvasni erre az összes szabályt és megpróbálod értelmezni, vagy tényleg keresel egy könyvelőt.

2016. ápr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Apám könyvelőjét felhívom. Hát marhajó. Dolgozok retek sokat. Alig kapok valami pénzt és akkor még fizessek utána a könyvelőért.
2016. ápr. 26. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérhetted volna a NAV-ot is, hogy töltse ki helyetted, vagy akár megcsinálhatod magadnak...
2016. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha Apukádnak van könyvelője, akkor valami vállalkozása is van hozzá. Gondolom, nem haltok éhen, ha fizettek neki pár ezer forintot, hogy egy egyszerű bevallást (neki az) kitöltsön.
2016. ápr. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
... vagy ha elküldöd az adatokat (fecnin vannak rajta), akkor én is elkészíthetem Neked, tök ingyen, kb. 10 perc alatt...
2016. ápr. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!