Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A főnököm kijelentett a...

A főnököm kijelentett a munkahelyemről Erre akkor jöttem rá amikor a végrehajtó kiküldte az autómra a foglalási jegyzőkönyvet Az OEP nél utána nézettem és kiderült hogy tényleg nem vagyok bejelentve Igy önhibájámon kívül elviszik az autóm Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 28. 06:17
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Tehát azt állítod, hogy semmiféle előzetes értesítés nem volt tartozásról, csak jött a végrehajtó? Ez azért eléggé érdekes történet. Sem az OEP, sem más nem így kezdi egy tartozás behajtását. És ez független attól, hogy be vagy-e jelentve vagy sem.
2016. ápr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Valami nem stimmel a törtènetben. Nem a vègrehajtó az első lèpès. Előtte kellett hogy kapj èrtesìtèseket a tartozàsról, majd a vègrehajtàs megkezdèse előtt mèg egy utolsó felszolìtàst is. Kizàrt hogy egyből vègrehajtò jön, ilyen nincs.
2016. ápr. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Másrészt nem hiszem, hogy arról nem tudtál, hogy a főnököd megszünteti a munkaviszonyodat és kijelent!!


Hiszen ha hivatalosan, papiron nincs munkabéred, (=fekete foglalkoztatott vagy!!), akkor logikus, hogy a kötelező letiltást sem tudta miből teljesíteni = természetes, hogy idővel megjelentek a végrehajtók!!!

2016. ápr. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Miért ha be vagy jelentve akkor megszűnik a tartozások?
2016. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Dehogy szűnik meg! Csak a munkáltatót kötelezik, hogy a munkabér x %-át letiltás címén vonja le a dolgozótól, és küldje a cég számlájára.... Mivel ez a dolog a munkaviszony megszűntetése miatt abba-maradt, a hitelező cég nem kapott további "törlesztést", így elindult lefoglalni...


No de annak előtte is már, ahogy a munkabér-letiltás beindult, egész biztosan voltak felszólítások, levelezések, stb. stb.

Tehát a kérdező ne tegyen úgy, mintha itt valami égbekiáltó jogsértés történt volna!!

2016. ápr. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

Nem azt irtam hogy nem tudok a letiltásról hanem az a probléma hogy mivel a cég kijelentett és Igy a végrehajtó nem talált az autómra jött a végrehajtás

A kijelentésröl semmit sem tudtam csak már az OEP tájékoztatott mikor bementem rákérdezni. Amúgy meg nem elmenekülni akartam az adósság elől bíztam a munkáltatómba hogy bejelentett!

2016. ápr. 29. 15:58
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem az a baj hogy nem szolitott fel a végrehajtó hanem az hogy én elméletileg 2015:08:01töl bevagyok jelentve egy céghez

Vártam is már hogy tiltsanak nem kapott a munkáltatóm semmit erre jött a levél hogy az autómat lefoglalják

Beszéltem a végrehajtóval ő mondta hogy mivel nem lát semmi bejelentett munkahelyet ezért foglalta le a kocsit

Ekkor mentem el az OEP hez és ott derült ki a dolog

A főnököm arra hivatott hogy a könyvelő véletlenül elirta a taj számokat és a kollégám aki leszámolt véletlenül az én tajszámommal jelentette ki

Röviden ennyi lenne

2016. ápr. 29. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!