Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » PayPal támogatások (Donation)...

PayPal támogatások (Donation) külföldi pénznemben. Pontosan hogyan kell adóznom utána? A fő kérdés itt az, hogy a támogatások általában más pénznemben érkeznek, az év napjain különféle időpontokban elszórva.

Figyelt kérdés

A pénz ami érkezik, egy projekt támogatása.

A projekt nem kér pénzt, nem kínál semmit cserébe, ez tényleg csak és kizárólag támogatás.

Tehát ha valaki támogat, nem kap érte semmit. Se fizikai, se digitális "dolgot".


Mivel én magánszemélyként kapom ezt a pénzt, így külföldről származó jövedelem - értelmezésem szerint.

Erre SZJA+EHO -t kell fizetni. Ez OK, nekem ezzel nincs is bajom.


Következő a probléma:

Pontosan honnan tudom, hogy mennyi a fizetendő forint?

Az adományok USD-ben érkeznek a Paypal fiókra.


Tegyük fel, van 1000 USD adományom egy évben.

Ezeket változó összegekben, teljesen elszórva kaptam, pl. tavalyi évben.


Minden nap ugye más a HUF/USD árfolyam.

Amit én tudnék tenni, az az, hogy leveszem a tavaly érkezett pénz 27+14%-át, ez 270$+140$.

Tehát WITHDRAW megoldással magamnak utalok belőle 410$-t.


Ez valamennyi forint lesz az én számlámon, attól függ, a bank hogyan vált.

Ami forintot a bank ad ezért a 410 dollárért, beírom az 1553-as nyomtatványba.

A nyomtatványt ÁNYK-n ügyfélkapuval beküldöm, és a pénzt elutalom.


Ez így megfelelően van rendezve, vagy majd kapok egy szép nagy kövér büntetést?


Egyszer már kaptam egy összeget külföldről, az számlámra érkezett közvetlenül.

Ott láttam, hogy mennyi forintot ér. Kiszámoltam belőle az SZJA-t és EHO-t, elutaltam. Minden ok.

De itt ugye nem akarom az egész összeget levenni - nem is tudnám hiszen ebből fizeti a projekt a szervereit, a domaint, a kiadások egy részét...



2016. máj. 3. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magánszemélyként kapod, jól értettem? Mert akkor az adomány az adózási szempontból ajándék, nem jövedelem, az adózása itt van leírva:

[link]


Az átvátlás az átváltáskor érvényes MNB középárfolyam (mnb.hu/arfolyamlekerdezes).

2016. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem jó a link, bemásolom újra:

[link]

2016. máj. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket és infót, így már teljesen világos.
2016. máj. 4. 00:56
 4/4 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Az internetes adózásról írtam egy cikket még régebben. Ha érdekel, akkor privátban átküldöm. A te estedre is jó lehet.


A lényeg, hogy szerintem ez önálló tevékenységből származó jövedelem, ami után 15% SZJA és 27% EHO-t kell fizetni.


De ezt úgy, hogy az SZJA alapjából levonhatod az EHO-t mint költséget (tételes költségelszámolás az önálló tevékenység miatt). Egyszerű? Nem az.... :)


Felülről számítasz, hogy alulról is jó legyen...ez komoly.


Körkörös hivatkozás, ami egy hüpp-hüpp-hüpp Barba trükkel feloldható. No ezt nem mi találtuk ki, hanem maga a törvény rendelkezik így. Érted? Nem. Nem baj. Olvasd a cikkem, ha érdekel.

2016. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!