Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi kedvezmény. Szülők +...

Családi kedvezmény. Szülők + 3 gyerek. A legnagyobb tavaly augusztusban töltötte a 20-at, a másik kettő még kiskorú. Jól gondolom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval Anya úgy nyilatkozott 2015. januárjában, hogy csak egy kedvezményezett eltartott után kívánja érvényesíteni 02. hótól a kedvezményt. Apa szintén így nyilatkozott, csak ő egész évben kérte, nem csak februártól, de én most anya bevallását csinálom.

Anya bevallásába úgy írom be a gyerekeket, hogy a legnagyobb is kedvezményezett eltartott januártól júniusig, az a gyerek, aki után apa érvényesít, csak 2-es kódot kap, és a legkisebb gyerek meg alapból kedvezményezett eltartott, mert anya utána kérte a kedvezményt.

Sejtésem szerint anya fizuját rosszul számolták 2015-ben, mert semmilyen járulékot nem voltak tőle februártól kezdődően, pedig a fizetése, és a kedvezmény között difi alapján kellett volna. De a kérdésem most az, hogy így jól gondolom-e a kedvezményezett eltartottakat? Mert ha így csinálom, akkor anyának visszajár még a januári szja+járulék. Attól, hogy ő nem kérte a januári fizujában a kedvezmény érvényesítését, attól az még jár neki év végén, ugye?


2016. máj. 5. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Az éves családi kedvezmény összege az apa és anya olyan kerete, amely felett ketten "osztozkodhatnak", ha nekik úgy az ideális.


Tehát először azt kell meghatározni, hogy ténylegesen mennyi az éves családi kedvezmény keretösszege. Ez független attól, hogy év közben ki mit kért, és kapott.

Ez kerül a bevallás 2. sorába

A 23. sorba az kerül, amit az apa érvényesített év közben járulékkedvezményként. A 24. sorba az kerül, amit az anya érvényesített év közben járulékkedvezményként. E sorok összege kivonásra kerül az éves keretösszegből, és a fennmaradó rész felett lehet "marakodni" olyan arányban, ahogy a családnak megfelel. Ez a 25. sor összege lesz.

Itt kell nagyon figyelni, hogy ideálisan érvényesítve legyen a maximális figyelembe vehető összeg. Megy a logisztikázás, osztás, szorzás, amihez látni kell mindkét fél bevallással és ezzel kapcsolatos adatait.

2016. máj. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"Ez kerül a bevallás 2. sorába " - akarom mondani a 22. sorába. :)
2016. máj. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt értem, de egyikük sem jelölte, hogy kér megosztást, vagy közös érvényesítést.
2016. máj. 6. 07:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor el kell nekik magyarázni, hogy mi a szitu, vagy megkérdezni tőlük, hogy most akkor ki mit szeretne, melyik gyermekre tekintettel, vagy milyen összegben, és segíteni nekik, hogy megértsék mi folyik körülöttük, valamint abban is segíteni, hogy maximálisan ki tudják használni a nekik járó kedvezményt.


Ha ehhez az kell, hogy közösen érvényesítsenek, vagy megosszanak (apa, anya nem tudom, házasok-e, gyermekek vér szerintiek-e), akkor úgy kell megcsinálni, hogy jó legyen.


Én innen távolról nem tudom ezt megbeszélni velük.


Ha pedig már valamelyik bevallása be lett nyújtva, és azt látod, hogy nem igazán oké, akkor segíteni abban, hogy önellenőrzés keretén belül jól legyen megcsinálva.


Próbálj egy kicsit elvonatkoztatni attól, hogy év közben ki mit kért, mert a mérvadó úgyis az lesz, amit a bevallásba beírtok. Az legyen jó, és ne legyen egyik félnek sem hátrányos.

2016. máj. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!