Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nekem melyik nyomtatványt...

Nekem melyik nyomtatványt kell kitöltenem az adóbevalláshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Voltam egyszer tavaly a tesconal dolgozni, 7 ezer forintot kerestem nettó.. Ahogy hallotta mezt is be kell "vallanom".. nekem melyik nyomtatványt kell kitöltenem? Gondoltam megcsinálom magamtól, az egyszerűsítettről már lecsúsztam! Válaszokat előre is köszönöm! Egyébként mennyire egyszerű ezt kitölteni laikusként? :)

2016. máj. 5. 18:24
 1/2 A kérdező kommentje:
..illetve kell-e valamit befizetnem ilyenkor? Diákszövetkezeten keresztül voltam a tesconál :)
2016. máj. 5. 18:31
 2/2 anonim ***** válasza:

1553-as. Nem nehéz.Ha a NAV-tól szerzed be a nyomtatványt,ott a biztonsági őr is meg tudja mondani,hogy melyik nyomtatvány kell neked.Szerezd be onnan és kérdezz rá,hogy neked,mint magánszemélynek melyik nyomtatvány kell.

Ha elektronikusan töltöd ki,a NAV honlapján ott van az alkalmazás,tehát a kitöltéshez szükséges program,ami,ha tévesen írnál be valamit,egyszerűen nem írja be,tehát amíg tévesen írod,nem enged tovább haladni.

Ha nyomtatványt szerzel be,tehát nem elektronikusan töltöd ki,ha eltéveszted,legfeljebb értesítést kapsz,hogy hibásan töltötted ki,s behívnak javításra,viszed magaddal a munkáltatói papírodat ami alapján a bevallást készítetted és majd együtt a NAV-ossal korrigáljátok,tehát segít.Ennyi.

2016. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!