Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Érdemes e pénzügy és számvitel...

Érdemes e pénzügy és számvitelt elvégeznem egyetemen ahhoz hogy könyvelhessek?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy érdemes e egyetemre mennem azért hogy utána könyvelő legyek vagy elég e az OKJ-s képzés

2016. máj. 7. 18:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Én még csak most csinálom a képes okj-t, és felvettek könyvelni (mondjuk a képzés színvonalát meg a tanulók hozzáállását jelenti, hogy papír nélkül én mentem át a teszten meg a felvételi munkán). Nem kell diploma, egyáltalán nem elvárás.
2016. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
és a kezdő fizetésed mennyi ha nem vagyok indiszkrét?
2016. máj. 7. 19:35
 3/20 A kérdező kommentje:
mert azért gondolom sokan azért akarnak diplomát hogy több legyen a fizujuk.
2016. máj. 7. 19:35
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Gondolj bele, ha neked van egy céged kivel végeztetnéd el a könyvelést, azzal aki egy 3 hónapos gyorstalpalót vagy egy 3-4 éves egyetemet végzett? Nem is engedném, hogy könyvelőnek hívja magát az aki OKJs szart végzett, mondjuk a big4 szóba se áll az OKJ papiros emberekkel, kis könyvelőirodák, meg csak adatrögzítést meg telefonálást, kávé készítést bíznak rájuk.
2016. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Azért abba is gondoljunk bele hogy nagyon sok friss diplomás tud mindent csak a munkáját nem fogja tudni rendesen elvégezni mert annyi fölösleges dolgot tanítanak az egyetemeken.
2016. máj. 7. 19:49
 6/20 anonim ***** válasza:
38%
180 bruttó. A könyvelőirodában, ahol béres a voltam a diplomás kolléganőim minimálbérrel lettek felvéve, és három év múlva emeltek nekik 20e-t. A fb könyvelős csoportjában is sokan írják, hogy minimálbért kapnak.
2016. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
17%
Mivel a főiskolai képzés színvonala sokszor olyan, amilyen, a komoly irodák gyakorlatban felvételiztetnek. És az okj-sok verik a diplomásokat. És nem 3 hónap, hanem egy év volt az ügyintéző, majd közel kettő a mérlegképes...
2016. máj. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Az a minimálbér nem hangzik túl jól.
2016. máj. 7. 20:19
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
Az okj-s tanfolyam nem 3hónap, hanem 1-2 év.
2016. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Persze, persze le lehet pontozni gyerekek, de az okj képzés, nehogy már jobb legyen egy diplománál. De jó nem is vitatkozom, gratulálok mindenkinek, aki elvégzett egy okjs képzést, és könyvelőnek hiszi magát. Tessék beadni a jelentkezést a KPMG, vagy a Deloitte, E&Y vagy Morgan Stanley-hez szóba se állnak veletek, de hitegessétek egymást meg a kérdezőt. Persze felesleges, amit az egyetemen tanítanak, nem bölcsész karról beszélünk...
2016. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!