Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Otthon végző webkamerás munka...

Otthon végző webkamerás munka után kell adózni?

Figyelt kérdés

van egy olyasn sejtésem, hogy kell, viszont az oldalak külföldiek és payoneer-re kapom a pénzt.

Mennyire lekövethető?


2016. máj. 8. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
én már küldöm is be a nav felé ezt a kérdést
2016. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és a payoneer nem a te neveden van? a pénzen nem kaját veszel és számlát fizetsz be?
2016. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az én nevemen van, csak kaját veszek , számlát nem n fizetem
2016. máj. 8. 16:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Két mondatra hívnám fel a figyelmed a Payoneer felhasználási feltételeiból:


"You are responsible for reporting to all applicable government tax authorities, all earnings received and loaded on to your Card and the payment of any applicable taxes that apply to such earnings"


"We may also provide certain Cardholder Information to others as permitted by law, such as government entities or other third parties in response to subpoenas"


Tehát felelős vagy azért, hogy jelentsd az adózási kötelezettséged minden Payoneer kártyára érkező jövedelmedről és megfizesd az adókat. A kártyatulajdonosról pedig a Payoneer megkeresésre információkat adhat ki kormányzati szerveknek.

Legyen csak egy rosszakaród, aki megtudja, mivel foglalkozol, és feljelent, a NAV utánaérdeklődhet és a Payoneer ki fogja adni az információt. Valamint, szerintem idő kérdése, hogy az automatikus információcsre (CRS) keretében a Payoneer külön felkérés nélkül is adatot szolgáltasson az illetékes adóhatóságoknak az ügyfelek számláiról.

Kérdés persze, hogy a Payoneer jövedelmekből tudnak-e végrehajtani, de ha van Magyarországon is jövedelmed, vagy ingatlan, vagyontárgy a neveden, akkor kezdhetsz aggódni. Szerintem hosszú távon jobban jársz, ha keresel egy könyvelőt, aki elmondja, hogy tudod ezt a tevékenységet hivatalos formában végezni.

2016. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm utolsó!

és ha van opció, hogy csekken kapom a fizetést, akkor mi a helyzet? (bocsi egyáltalán nem értek ehhez)

2016. máj. 8. 23:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A csekkes fizetés úgy néz ki, hogy besétálsz a bankba, ott beszedésre átveszik a csekket és kb 40-60 nap alatt a számládon az összeget jóváírják, és a csekkbeváltásért jutalékot vesznek le. Lehet, van olyan bank ahol megy gyorsabban is, nálam eddig tartott.

Lassú, drága, a csekk elveszhet a postán, ebben az esetben stornózási díjat számíthatnak fel, ha újat igényelsz. Adózás szempontjából még kiszolgáltatottabb leszel, mert a pénz így magyar számlára kerül, ami adótartozás esetén egyből inkasszálható.

2016. máj. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!