Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan eladásából származó...

Ingatlan eladásából származó bevételt hogy kell bevallani az adóbevallásban?

Figyelt kérdés

Tavalyi évben eladtuk a házunkat, melyből az én részesedésem 2.000.000.- Ft volt.

Mikor ezt a házat örököltük, (4 éve) akkor a házat 20 M Ft-ra értékelték fel, na most 11 M Ft-ért adtuk el tavaly.

Kérdésem az lenne, hogy ezt hogyan szerepeltessem az adóbevallásomban. Mit írjak hova, melyik sorba. Azt tudom, hogy adóznom nem kell utána, de be kell vallani.

Aki tud nekem ebben, légyszíves segítsen.


2016. máj. 13. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kevesebbért adtátok el, mint amennyiért annak idején örököltétek, akkor nem keletkezhet belőle adóköteles jövedelem (adózatlan haszon), tehát bevallani sem kell.
2016. máj. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. A Nav-nàl mégis azt mondtàk ha beírjuk az sosem àrt. Csak azt nem tudom hogy melyik sorba milyen összeget írjak.
2016. máj. 13. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:

A NAV-nál ilyen hülyeséget mondtak?

Hát sajnálom, hogy ilyen dolgozók is vannak ott. :)


Ha nincs jövedelem, akkor nincs mit bevallani! A bevallás kitöltési útmutatója legelején van felsorolva, hogy nem kell ilyen esetben bevallást készíteni, mert nincs miről!!

Csak nyomná a NAV raktárjában a polcokat felesleges az ilyen bevallás, ráadásul annyi iktatási, irattározási stb. dolog van vele, ami időt értelmesebben is el tudnának tölteni.


Tehát ismétlem: NEM KELL!

2016. máj. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!