Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nav elkeszitette az adobeval...

A nav elkeszitette az adobevallasom. Megbübtet ha nem találom amiket kiküldött hogy elfogadom e?

Figyelt kérdés

A bevallast a nav késziti nekem.

És szokása elkésziteni, utána megkuldi két példányban hogy elfogadom e, azt a két peldanyt vissza kell vinni lebélyegzik és egyik marad náluk, masik az enyém.


A nav megküldte tehát a ket peldanyt es nem tudom hova tettem, de már mindent felforgattam..


2016. máj. 13. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell bármit is beadni (akár elektronikusan, akár postán, akár személyesen), ha a NAV által elkészített 1553E bevalláson szereplő dolgokkal nem értesz egyet. Tehát ha módosítasz a bevalláson szereplő adatokon. Egyébként nem kell semmit csinálni, az egy teljes értékű bevallásnak minősül, el van intézve. Ha eddig módosítás nélkül visszahordtad a NAV-hoz, akkor feleslegesen tetted, most sem szükséges (nyilván nem azért küldözgetik ki, hogy te visszavidd még egy pecsételésre).


Ettől függetlenül a bevallást meg kell őrizni 5 évig, hiszen ha ellenőriznének, akkor be kell tudnod mutatni. Meg persze ha módosítani valód van, akkor sem szerencsés, hogy elveszett, hiszen akkor a valóságnak nem megfelelő adatok szerepelnek a bevallásban. Szóval mindenképp javaslom, hogy keresd elő.

2016. máj. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt én se értem,miért küldenek akkor 2 példányt?Az egyiket nem kell aláírva visszaküldeni?
2016. máj. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért kell 2 példány, mert HA módosítanál rajta, akkor mindkettőn módosítod, és az egyiket el is juttatod a NAV-hoz. Ha nincs módosítani valód, mert minden rendben találsz, akkor ez nem nyilván szükséges.
2016. máj. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Értem, köszönöm.Csak nem elég egyértelmű.Van aki azt írta,mert én is feltettem erről egy kérdést, hogy az egyik pld.t aláírva vissza kellene küldeni.Lenne még egy gondom.


A férjemén szerepel 3800 ft amit neki kell befizetni,erről majd a Nav fog csekket küldeni?

2016. máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!