Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nappali tagozatos egyetemi...

Nappali tagozatos egyetemi hallgató vagyok, aki szeretne úgy dolgozni, hogy közben legálisan fizetem az adót. De hogyan?

Figyelt kérdés
Voltam bent megkérdezni. Fotóznék, ami szellemi alkotásnak minősül. Az ottani emberke azt mondta, hogy kell egy adószám, mindenkivel akinek fotózok megbízási szerződés, és így 15% szja és 14% eho, a kiadott számlák után. Azóta megpróbáltam itthon utána nézni, de nem láttam így leírva sehol. Az megvan, hogy szellemi alkotás, de akkor más adót nem fognak követelni tőlem akkor sem, ha két hónapig semmit nem csinálok, aztán újra valamit? Köszi a válaszokat!

2016. jún. 6. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Fordulj a NAV-hoz, az adószámot úgyis ott kell kiváltani, és kérdezd meg az adószámos magánszemély adózását.
2016. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van. Nem fognak semmi mást követelni ezzel kapcsolatban, és csak akkor követelik, ha származik a bevételedből adóköteles jövedelem.


Adóköteles jövedelem = bevétel - igazolt és elszámolható költségek (vagy a bevétel 10 %-a mindenféle igazolást nélkül).


Negyedévente van SZJA- és EHO-fizetési kötelezettség, év végén bevallás és különbözet rendezés.

2016. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!