Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv. Ha ebayen vásárolok...

Üdv. Ha ebayen vásárolok termékeket, és azt eladom az itthoni oldalakon úgy, hogy alig használt termék (tehét nem újként, mondjuk kibontom a dobozukat és kész), akkor is üzletszerűnek minősűl és büntet a nav?

Figyelt kérdés

2016. jún. 26. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Igen.


Nem az számít, hogy kibontod-e vagy új-e, hanem az, hogy nem a saját termékeidet adod el.


Ki kell váltani a vállalkozóit és akkor mehet legálisan.

2016. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Bocsánat, javítok: nem a saját termékeid helyett nem a saját kinőtt, megúnt, stb. cuccaidat adod el.


Amúgy meg nagyon sokan már az ebay-ről vásárolnak - miért vennék meg Tőled drágábban? :-)

2016. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha 1x eljátszod akkor nem, de ha nagy tételben adsz el, akkor igen, mivel az már üzletszerű tevékenység.



Pl veszek hétfőn egy 150cm-es tv-t és pénteken rájövök, hogy nem tetszik a színe, akkor eladhatom.. mondhatni újként, hisz garanciális még vagy 2 évig. Ezért nem vesz elő a nav. De ha 2tv-t akarok így eladni, akkor már üzletszerű tevékenység.

2016. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Hogy ez miért nem a MediaMarktnak jutott eszébe... Ki kellene bontani az összes terméket, és másnap eladni adómentesen. Nem is értem, zseni vagy! :)
2016. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem attól üzletszerű, hogy új vagy használt vagy hogy egy darab vagy kettő. Hanem attól, hogy eleve továbbértékesítési céllal szerzed be.
2016. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan ebayról,aliról egyéb oldalról szerzik be amit akarnak..szóval kevés az esélye hogy megveszik tőled!

Én is szoktam elpasszolni ezt azt amit onnan rendelek..de nem többszörös áron..max pl telotok 500ft-ért vettem és 700-800ft-ért eladom!

2016. jún. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Orfeus ***** válasza:

Még mindig nagyon kevesen rendelnek kínából, innen onnan. Ez szerintem hülyeség hogy nem éri meg mert más is csinálja meg ilyen dumák.

Olyat keress amire van kereslet, ennyi. Ha nagyba akarod akkor vállalkozóit kiváltod aztán kész. Munka mellett havi 25.000 ft-ot kell fizetni, és kiváltani igyenes.


Ha ki tudod termelni a 25.000-et, akkor korrekt, mert nagy előny ha van vállalkozóid. Egy jó könyvelővel nagyon sok mindent le tudsz iratni.

2016. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ki tudod termelni a 25.000-et, akkor korrekt, mert nagy előny ha van vállalkozóid. Egy jó könyvelővel nagyon sok mindent le tudsz iratni.


még jó, hogy katás csak bevételi nyilvántartást vezet, a költségei senkit nem érdekelnek...

2016. nov. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!