Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha csaladtagnak adom ki a...

Ha csaladtagnak adom ki a lakasomat, aki a rezsin kivul is fizet nekem, akkor az utan kell adoznom?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ez mennyire relevans, de nem a piaci berleti arat fizetne, hanem joval alatta.

2016. jún. 27. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, hiszen bevételed származik belőle. A részletek (mert több lehetőséged is van):

[link]


Ha nem kérnél tőle bérleti díjat, hanem "szívességi lakáshasználó" lenne akkor nem lennél adóköteles.

2016. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A te lakásod.

Ha lakatlan lenne, akkor is lenne rezsid, amit a mostani lakó fizet HELYETTED.

Nézz utána, vagy érdeklődj ingyenes jogi tanácsadónál, hogy bizony ez is adóköteles!

2016. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Es ha esetleg haszonelvezeti jogot kap? Az valtoztatna barmit?
2016. jún. 28. 01:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, pl azon, hogy ha akar ott lakik és nem fizet eked egy buzmyakot sem
2016. jún. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hogy micsoda? En a felmerulo adoteherre gondolok. Ha nem akarnam, hogy hasznalja a lakast, akkor fel sem merulne.

(Egyebkent csak azert lett megveve a lakas, hogy az illeto csaladtagnak legyen hol laknia, mert sem a mostani draga lakbereket nem tudta fizetni, sem hitelt nem kapott volna. Igy meg fizet, amennyit tud.) Nem elkerulni akarom az adozast, csak igy is egy csomo koltsegunk van azon, hogy segitsunk neki, es csak most merult fel bennem, hogy meg ado is lehetseges.


De akkor meg ha megforditjuk, eddig amikor havi szinten tamogattuk ot penzzel, hogy kijojjon valahogy, az utan szigoru ertelemben veve meg neki kellett volna adoznia esetleg? En ezt annyira nem ertem, hiszen csaladtagrol van szo. Ennyi erovel o is penzelhetne minket (a kvazi lakberrel), mikozben amugy eppenseggel nalunk lakik, vagy rossz az elgondolas?

2016. jún. 28. 23:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogyha rokon akkor mit pörögsz ezen.


Szívességi lakáshasználóként lakhat ott gond nélkül és minden hónapban ad a kezedbe annyit, amennyit tud vagy akar.


Ha haszonélvezetet adsz neki és összevesztek akkor bármiféle gond nélkül dönthet úgy, hogy ő most ott lakik, téged be sem enged és a törvény szerint tökéletesen igaza lenne.

2016. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:

Az, hogy nem piaci áron adod ki, meg az, hogy rokonnak, az nem változtat azon, hogy alapból adóznod kell.


De persze a költségeidet is leírhatod. Olyanokat is, mint az amortizáció (12 milliós lakásnál havi 20.000 Ft). Lehet, hogy azzal együtt már nulla lesz a jövedelmed, ha nem piaci áron adod ki.


Az, hogy korábban pénzben támogattad a rokont, igen, alapból az is adóköteles, mint ajándék. Kivéve közeli hozzátartozók esetén. (Nem tudom, mennyire közeli a rokon.) Ez esetben talán működik, amit leírtál. Te majdnem szívességből átengeded a lakást, amit ő valami szerény összeggel meghálál.

2016. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!