Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az adótancásadó hibázik az...

Ha az adótancásadó hibázik az adótanácsadás során - melyet számlával igazoltan kifizettem és a skype felvételt rögzítettem is, felelősségre vonható az adótanácsadó, ha ebből nekem károm szármatik - pl büntetés vagy enyém minden felelősség?

Figyelt kérdés
2016. júl. 13. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
felelősségre vonható - peres úton.
2016. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, ha tudod bizonyítani akkor simán. Mi volt a hiba egyébként?
2016. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ügynökként fogok tevekenykedni, német kft (gmbh) termeket reklamozom/meggyozom az embereket, hogy vegyek igenybe. (Osztrak, nemet, magyar embereket vegyesen telefonon, emailben kozossegi median stb) A szerződést a ceg es a vevo kötik, en csak a vevo eljuttatasaban veszek reszt. Ha pl augusztusban szereztem a cegnek 10 vevot a ceg visszajelzese alapjan (egyeni kodommal tudjak, melyik vevo ,,jott" tolem-->jutalek) akkor kapok 10*5eurot, azaz 50 eurorol szamlat allitok ki a cegnek es ok ezt kifizetik nekem.

Alanyi menteskent szja szerinti adozasrol (EU adoszam nekul) van szo: az adotanacsado azt mondta, egyszerűen a befolyt 50 euro mehet is a bevetelhez es (mivel vallalkozoi kivetem nincs) osztalekkent ev vegen felvehetem.


Na most a kozosseg teruletere torteno szolgaltatas nyujtas fogalma nem vilagos szamomra, ami ugye AFA kotelezetttseget jelentene. Erzesem szerint ez is a közösség teruleten belul történő szolgaltatas nyujtas igy afat kellene felszamolnom a nemetek felé, hiaba vagyok alanyi mentes.


Ha esetleg Nektek van allaspontotok, orommel vennem.

2016. júl. 13. 21:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyeni vallalkozasrol van szó*
2016. júl. 13. 21:09
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Magaddal beszélgetsz?
2016. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A masodik kedves hozzaszolonak szolt a valaszom, a kerdesere valaszoltam. Koszonom az erdeklodest neki ezuttal is, privatban probal segiteni. Harmadik kerlek ne itt offolj.
2016. júl. 13. 21:20
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Nyugi, csak benéztem a *-ot, azt hittem kérdőjel
2016. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért majd a végkifejletet írd meg, légyszi, hogy mi is tanuljunk: kell vagy nem kell áfát számolni?
2016. júl. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Na akkor tegyük tisztába a dolgokat újra:


Közösségi szolgáltatásnyújtás árbevétele, nem számít bele az alanyi adómentesség 6 milliós éves értékhatárába. Ezt az áfa törvény 2.§-a mondja ki, ha az ügylet teljesítési helye nem belföld.


A törvény 193.§ (1) bekezdésének d) pontja értelmében az adóalany az alanyi adómentesség időszakában nem járhat el alanyi adómentes minőségében, a külföldön teljesített szolgáltatásnyújtása esetében.


Tehát ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá az áfa szempontjából, mint az általános szabályok szerint adózókra. Ebből következik az is, hogy az ezen tevékenységéhez tartozó költségek általános forgalmi adója levonható, ha az előírt egyéb feltételek fennállnak.


Az eddigiekben meghatározott kritériumok alapján megállapítható, hogy az áfatörvény területi hatályán kívüli szolgáltatások értékesítéséről beszélünk.


Az általános szabály szerint, az alanyi adómentes adózó belföldi tevékenysége után áfabevallás benyújtására nem kötelezett. Abban az esetben azonban, ha a Közösségen belül az áfatörvény területi hatályán kívül eső szolgáltatást értékesít, akkor áfa-bevallást kell benyújtania.


Általános szabály, hogy adóalany részére nyújtott szolgáltatások esetében a teljesítés helye az a hely, ahol a szolgáltatás igénybevevője gazdasági céllal letelepedett, gazdasági célú letelepedés hiányában pedig az a hely, ahol lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye van.


Nem adóalany részére nyújtott szolgáltatások esetében a teljesítés helye az a hely, ahol a szolgáltatás nyújtója gazdasági céllal letelepedett, gazdasági célú letelepedés hiányában pedig az a hely, ahol lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye van.



Kötelező közösségi adószámot kérnie az általános forgalmi adófizetésre kötelezett adóalanynak,

- ha más tagállamban illetőséggel bíró, közösségi adószámmal rendelkező adóalanynak vagy adófizetésre kötelezett jogi személynek Közösségen belüli termékértékesítést teljesít, illetve ha terméket ilyen adózótól szerez be;

- ha más tagállambeli adóalanynak szolgáltatást nyújt, illetve ha más tagállambeli adóalanytól szolgáltatást vesz igénybe.


Közösségi adószámot kell kérnie ilyen esetben az alanyi adómentességet választó adóalanynak is. Az első külföldre történő szolgáltatásnyújtást megelőzően.


Az adózónak a közösségi adószámot a közösségi kereskedelemmel összefüggő minden iratán fel kell tüntetnie. Az adózó a közösségi adószámáról szóló értesítéstől függetlenül, bármikor kérheti közösségi adószámának igazolását magyar és angol nyelven. Szükség lehet az igazolásra például abban az esetben, ha a külföldi partnerünk akkor kéri tőlünk a közösségi adószámot, amikor még csak benyújtottuk az igazolást, de még nem kaptuk meg.


El kell kérni az üzleti partner közösségi adószámát is, mely igazolja adóalanyiságát. A partner gazdasági célú letelepedettségének helyszínét is ellenőrizni szükséges.


Ha nem adóalany külföldi részére értékesítünk szolgáltatást a közösség területén belül, akkor az ügylet teljesítési helye főszabályként az a hely, ahol a szolgáltatás nyújtója gazdasági céllal letelepedett, gazdasági célú letelepedés hiányában pedig az a hely, ahol lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye van.



A számlára vonatkozó kötelezettségekre, vagyis a számlázás szabályaira – néhány kivétellel - annak a tagállamnak a szabályait kell alkalmazni, ahol azt a szolgáltatásnyújtást, amelyre a számla vonatkozik, teljesítik. Az áfa-törvény 158/A. § (2) bekezdése meghatároz két esetet, amikor a főszabálytól eltérően, az ügyletet teljesítő adóalany letelepedettségéhez igazodó számlázási szabályokat kell figyelembe venni:


1.) amennyiben a termékértékesítő, szolgáltatást nyújtó adóalany a teljesítési hely tagállamában nem telepedett le, és az ügylet fordított adózás hatálya alá esik;

2.) az ügylet teljesítési helye harmadik országban van.

2016. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tehát ügyeskedéssel keresnéd a kenyeredet és aki segítene abba jól belerúgsz. Tipikus magyar vagy.
2019. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!