Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Május közepén adtam be az...

Május közepén adtam be az adóbevallásomat és eddig még pénzt sem levelet nem kaptam most akkor mennyi idö az ügyintézési határidö? Eddig úgy tudtam 30 nap

Figyelt kérdés

2016. júl. 14. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem utalnak automatikusan, bemész a legközelebbi NAV irodába és megigényled.
2016. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy elég nagy összegről van szó gondoltam hogy be kell menni de vártam a levelet erről az igényléstől mennyi idő az utalás?
2016. júl. 14. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem felejtetted el a bevallás első oldalán jelölni, hogy visszakéred az összeget, akkor a beérkezést követő 30 napon belül utalniuk kellett volna. Ha később utalnak, akkor késedelmi kamattal is megtoldják, de ennyit akkor sem szoktak késni.


Visszautalás akkor nem történik, ha volt adó- vagy köztartozásod, amit a NAV hajt. Ilyenkor arra visszatartják a megfelelő összeget a visszaigénylésedből, de erről előtte írásban értesítenek, ami ellen fellebbezési lehetőséged is van.


Én a helyedben megejtenék egy telefont, mert kicsit soknak tartom az eltelt időt...

2016. júl. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az általános ügyintézési idő már nem 30 nap, kb. két éve volt annyi, tavaly lecsökkentették 21-re, majd idén január 1-től 15 napra.

A probléma ez esetben az, hogy hiába 15 nap, ha nem győzik 30 nap alatt sem megcsinálni, akkor 15 nap alatt sem fog menni. Ha meg kicsúsznak a határidőből mi történik? Semmi, hiszen érdeked, hogy megkapd a pénzed, nem fogod azt mondani, hogy ha nincs benne a 15 napos határidőben akkor már nem is kell a pénz :D

De amúgy ha nem intézkedsz magad, sose kapod meg a pénzed.

2016. júl. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapból nem kellene intézkednie, de mivel elég régen volt május, ezért én bizony rákérdeznék, hogy hol akadt el az utalás, és miért.


Sajnos annyira nagy mértékű a bürokrácia a közigazgatásban, hogy lassan nem hogy 30 nap alatt, de hónapok alatt sem érik utol magukat. Állami vezetés szintjén annyira beszabályozzák, agyonbonyolítják az ügyintézést, hogy lassan már képtelenség lesz benne dolgozni, és nem csak mi ügyfelek szenvedünk tőle, hanem a benne dolgozók is.

2016. júl. 21. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fejlemény kaptam egy levelet 1.5 hónap után július 18.án hogy javitani kell mert a könyvelö elirta a cimet na lett is javitva július 20.án feladtuk már rég letelt a 30 nap és megintcsak se pénz se levél.
2016. aug. 25. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!