Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet részvényt venni TBSZ...

Lehet részvényt venni TBSZ számlán?

Figyelt kérdés

Tehát ha mondjuk 3-4-5 évben gondolkodom, akkor megúszhatom a 21%-os nyereségadót?


Mondjuk veszek akármilyen külföldi részvényt, mondjuk facebook részvényt, és 5 évig nem nyúlok hozzá, akkor ezt lehet TBSZ számlán kezelni és akkor 5 év után ha van a részvényemnek nyeresége, akkor nem kell adóznom utána?


Jól gondolom?



2016. júl. 22. 07:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen, létezik tbsz értékpapír számla. Hpgy éppen facebook részvényt tudsz e venni, az az adott pénzintézetben elérhető lehetőségektől függ.
2016. júl. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2016. júl. 22. 10:53
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha peldaul osztalekot fizetne, a 16%-os USA adot nem tudod meguszni TBSZ szamlan sem. Ha arfolyamnyereseget realizalsz, akkor valoban nem kell adoznod.


Egyebkent nem biztos, hogy 21%-ot kene adozz, ha valahogy kifizetsz evi X forintnyi (nem tudom pontosan, mennyi) EHO-t, mert peldaul dolgozol, akkor csak a 15%-os SZJA marad.

2016. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ezeket nem is tudtam. Szóval ha mondjuk a példánál maradva amerikai tech részvényt vesz az ember, akkor a vállalat székhelyére adózom? Na ez új volt.
2016. júl. 22. 12:30
 5/15 anonim ***** válasza:

USA-ban alapbol 30% az adó osztalékra de ha nem vagy adó köteles amicsban akkor csak 15% tart még az USA. Hogy ezt a 15% vissza lehet e kérnvényzeni azt nem tudom. Példaul Németországban 25% adót kell fizetni osztalék után ez USA részvények esetén igy nézne ki: Procter & Gambel brutto osztaléka:


200$

-15% USA-Adó (30$)

-10% Németország (20$) (ugy igy jönn ki a 25% Adókulcs azaz nincs az hogy 15% USA + 25% Németország)


= 150$


Kanada az már nem olyan egyszerü mivel ott alapbol 25% igaz lehet kérvényezni hogy csak 15% legyen mivel nem vagy Kanadaban Adóköteles de nem olyan egyszerü mint az USAban (általában nem kell csinálni semmit mert a legtöbb brokér cégnek ugymond „Qualified Intermediary“ van)


Ahol nem kell egyatalan withholding taxt fizétni: United Kingdom (most nagyon érdekes a Brexit miatt), Singapur, Ìrország.


Ahol csak 15% kell fizetni: Hollandia (Unliver, Shell <3), Oroszórszág


Nagy Tech-Cégek elég rizikos befektetések!!

Lehet persze egy 5-15% ilyen részvénykben de alapozál a stabil osztalék fizetö cégekre ;)

2016. aug. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Aki 20$-on vett Facebook részvényt az nem nagyon járt rosszul a mostani 120$-al

és ha a google-t megnézem hosszútávon mindig felfelé megy.


Több éves befektetésre értem.

2016. aug. 2. 14:11
 7/15 anonim ***** válasza:

Ne egy kártyára rakjál mindent!


Facebook & Alphabet szép es jó de nem fogot meg x100 a pénzedet ahhoz már túl kesö. Legalabb legyen +15 Részvényed lehetöleg több országbol.


Igen kell egy kis rizikó de max. 15%-20% (és ez már sok)

Legyen stabil osztaléka egy cégnel ezel átlagban 9-10% éves hozamot lehet elérni, ez bizonyitod "tudomásos" tény. Ha most van 10 milliód akkor 20 év mulva 67,7 milliód lesz. `


És egy példa ha 2 éve vettel volna Google részvényeket nem értél volna "extra" hozamot.

Össze hasolitotam egy két stabil Osztalék fizetövel mint pl. P&G, Realty Income (O), PepsiCo (PEP) és a S&P 500 (SPX) az eredmény szerintem egyértelmü:


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2016. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2016. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ez az ingatlan kiugrás ez durva. Ez mind kamatcsökkentés következménye? Mindenki átmenekítette a megtakarítását ingatlanba?
2016. aug. 3. 10:10
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan egyszerü. Realty Income Corporation az egyik legismertem Ingatlanos Cég Usaban (ugymond REIT) és stabilan fizet osztalékot ha egy kis riziko vana piacon mindeki ugymond ide menekül. Ha minden rendbenmegy akkor meg veszik onnan ki a pénzt. Most azért ugrot nagyon mert volt megint vártlan esemény az elmült kb 1 évben.


A masik kedvencem az a Omega Healthcare az is egy REIT ezt már többen olyanak mondgyák mint egy bankbetét amire 7% a "fix" kamat. (7% ostalék, amit minden évben emelnek) + egy kevés árfolyam emelkedés.


Egy kedves német ismerösöm csinalt egy jó grafikont:


[link]


Stabil osztalék, és aránylag jó árfolyam emelkedés. 2008-2009 is stabil osztalék! Most megint emeltek osztalékot =)


Azaz vannak alternativak de az USA, Kanada vagy a Britekél van. Vagy Németországban is lehet találni pl Allianz vagy Münchner Rück stb.

2016. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!