Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi alapján tudom a pénzvizsgál...

Mi alapján tudom a pénzvizsgálós kávéautomatám után bevallani az adót?

Figyelt kérdés
Az adóbevalláshoz hitelesítenem kell a gépben lévő pénzszámlálót, vagy enélkül is elfogadja az APEH a bevallást? Egyébként bele nyúlhat a gépbe az APEH; tehát kinyithatja a kávéautomatát, vagy ehhez nincs jogköre, hogy leellenőrizze a számlálót?
2008. szept. 29. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen az apeh bármikor végezhet próbaüritést, természetesen a jelenlétedben vagy meghatalmazottad jelenlétében. Elméletben nem kötelező a hitelesités, hiszen a legtöbb automatában sajnos még számláló sincs, nem hogy fekete doboz. Az én "praxisomban" ezt egy jó pénzkezelési szabályzattal, az abban lévő szigorú számadás alá vont üritési jegyzékkel védtük ki. Ellenőrzésen átment, ugyhogy azóta is ezen verzióval dolgozom. Kriszta
2008. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!