Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németországból várok postán...

Németországból várok postán egy csomagot. Kell-e érte vámot fizetnem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Rendeltem magamnak egy olyan terméket (elektronikai alkatrészek) ami európában egyedül Svájcban található meg legközelebb



A termék árát már átutaltam az illetőnek, aki jelezte hogy megkapta a pénzt (~100 EUR), és azt mondta hogy Németországban fogja feladni postán a csomagomat



Két kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban:

1. Kell-e bármilyen adót vagy illetéket fizetnem a csomagom után (és ha igen, akkor ezt a Postánál kell intéznem?)


2. Ha ő nem külön futárszolgálattal küldi, hanem hagyományos postával, akkor Magyarországon a Magyar Posta fogja kezelni a csomagomat, és a nyomkövetést is tudom használni (főleg azért, mert nem bízom a magyar postában)



Segítségeteket köszönöm


2016. júl. 26. 01:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1: Ha németországban adja fel, akkor nem kell semmit ráfizetned.

2:Németországban a DHL és a Posta egy cég, attól függően, hogy levélként, hagyományos csomagként vagy expressz csomagként adja fel a terméket, Magyarországon kihozhatja a posta vagy a magyar DHL is. Minden esetre ha van rajta nyomonkövetési szám, akkor a csomagod nyomon követhető lesz, akárki is fogja kézbesíteni.

2016. júl. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tehát itthon lehet a DHL, lehet a Posta kezeli, eddig nem is tudtam hogy odakint ez egyben van :)



"Insured, Priority" szállítást választottam, a lehető legbiztosabbat, remélem ez az expressz változat



Ment a zöld kezecske!

2016. júl. 26. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!