Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Napi 4 órás bejelentett...

Napi 4 órás bejelentett munkaviszonynál a családi adókedvezmény mennyi havonta? Ugyan annyi, mint a teljes munkaidőben?

Figyelt kérdés
2016. júl. 27. 17:17
 1/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A családi adókedvezmény mértéke független attól, hogy mennyi órára vagy bejelentve. Az viszont könnyebben elképzelhető, hogy az "adód" (szja+járulékok) nem tesznek ki annyit, mint a kedvezmény. Tehát ha pl nettó 20000 lenne a családi adókedvezmény neked, ha csak 15000 az "adód", akkor nem fogsz +5000-et kapni a NAV-tól.
2016. júl. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Kedves első!

Egy kicsit javítanálak!:)

A családi adókedvezményt nem a NAV fizeti az embernek, hanem az ember fizet emiatt kevesebb adót vagy egyáltalán nem fizet a NAV-nak!:)

És kérdező valóban úgy van, ahogy az első írja, nem az számít, hogy hány órában vagy bejelentve, hanem hogy mennyit keresel.

Ugyanis a családi adókedvezmény úgy néz ki, hogy mondjuk keres valaki 8 órában bruttóban 100.000 Ft-ot, akkor ha nincs gyereke, akkor ő 100.000 Ft után fizet 16 %-os személyi jövedelemadót, ami ugye 16.000 Ft, míg ha van egy gyereke, akkor az 1 gyerekre járó adóalapot csökkentő családi adókedvezmény összege 62.500 Ft, tehát 100.000 Ft-ból kivonjuk a 62.500 Ft-ot, ami 37.500 Ft és ebből kell 16 %-os adót fizetni, ami 6.000 Ft. Tehát így jön ki a 10.000 Ft, ennyivel kap többet kézhez tisztán az egy gyermekes szülő, aki igénybe veszi az adókedvezményt.

Ha te 4 órában tegyük fel 50.000 Ft-ra vagy bejelentve és van egy gyereked, akkor tulajdonképpen nem tudod a teljes adókedvezményt érvényesíteni, mert több az adókedvezmény, mint a jövedelmed, tehát ebben az esetben nem történik valójában személyi jövedelemadó fizetése. Amit adóban fizetnél, vagyis levonnának a bruttó béredből, azt nem vonják le, hanem megkapod.

2016. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én most egyenlőre próbálok érdeklődni, mivel nem kaptam vissza családi adókedvezményt. Egy kisebb vállalkozásnak dolgoztam, a papírok alapján elvileg 64.500ft a bruttó bérem. Persze ez nem jelent semmit, mivel órabérben voltam és az alapján fizettek.Bementem a NAV-hoz érdeklődni ez iránt és ott közölték, hogy én minden hónapban megkaptam ezt a kedvezményt. Ez miatt kicsit tanácstalan vagyok és ehhez kérek segítséget, hogy tisztában legyek ezzel a dologgal.
2016. júl. 27. 18:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a bérpapírodat és azon rajta van minden.

Valószínűleg úgy kaptad meg, hogy nem vontak tőled SZJA-t.

2016. júl. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A papíron az van, hogy "családi kedvezmény alap /szja/: 64500ft. Családi kedvezmény 9675ft.
2016. júl. 27. 18:44
 6/10 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag a fizetésed adója 15% = 9675 Ft, amit te minden hónapban a fizetéseddel meg is kaptál mert igénybe vették bérszámfejtéskor a kedvezményt. Járulék kedvezményt is vettek igénybe?


Miről nyilatkoztál év elején? Kérted hogy vegyék figyelembe?

2016. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez a probléma, hogy én semmit nem kaptam, ami megilletett volna. Sajnos megbíztam a főnökömben és a könyvelőben.
2016. júl. 27. 20:41
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Egy gyerek van?

Mert akkor havi 325 ft-ról beszélünk.

2016. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a leírásból arra tippelek, hogy nem teljesen tisztán (hivatalosan) kapod a fizetésed, mivel azt írod, hogy "megbíztál a főnökben".

Hivatalos formában a főnöknek a családi kedvezményedre semmilyen hatása nincs. Akkor "szokott" ilyen előfordulni, ha feketén fizetnek. Akkor minden főnök benyeli a dolgozónak járó kedvezményt, tehát a dolgozó nem fog többet hazavinni ez által.


Tanulópénz: Ha a fizetésed nem hivatalosan, vagy csak részben hivatalosan kapod, akkor ne kérj év közben semmiféle adóval kapcsolatos kedvezményt. Várd meg vele az év végi adóbevallást, akkor biztosan a pénzedhez jutsz!!!!


Jól gondolom a történetet?

2016. júl. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen korrekt a béred számfejtése, mert a garantált szakmunkás minimálbér fele 15%-ával többet kaptál kézhez havonta. Ez is megnézhető a bérlapodon!
2016. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!