Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online játék account eladása...

Online játék account eladása után kell adózni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 30. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Alapból nem engedélyezett a dolog, így némileg fura volna. És igen, tudom, hogy mások is csinálják.
2016. júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A törvény nem tiltja a felhasználói fiókok eladását, csak a játék szabályzata (Terms of Service).
2016. júl. 30. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
az pont elég!
2016. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen okostóni vagy, akkor mit érdekel? Csináld csak, ha találsz balekokat!
2016. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden bevétel után kell adózni.
2016. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én accomat is add el warrock-on, a világon nekem a második legmagasabb a KD-én rajta. Napi szinten megakarják venni min. 10-en, de a legmagasabb ajánlat 5 euró volt.


Ha eladod ekkor a 100 fölötti rész a tied lehet :)

2016. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ma 17:24

Köszi.

2016. júl. 30. 19:55
 8/8 anonim ***** válasza:
A magyar államot nem érdekli, hogy a terms of service szerint nem adhatod el az accountot. Ha valahogy, mégis eladod és abból bevételed származik az adóköteles lehet. Ugyanakkor szerintem ez belefér a nem üzletszerű, saját ingóság értékesítése kategóriába amit évi 600 ezer forintig adómentes. Továbbá, ha néhány tízezer forintról és egyszeri alkalomról van szó, tökmind1 milyen kategóriába esik, senkit nem fog érdekelni ez a bevétel.
2016. júl. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!