Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem kaptam "csomagot",...

Miért nem kaptam "csomagot", bizonyos szja papírt, egyáltalán kellett volna kapnom?

Figyelt kérdés

2015 Februárban kezdtem dolgozni. 4 órára vagyok bejelentve, heti 5 nap (azaz 20 óra), állandóra- nem tudom ezek számítanak e valamit azért írom le.

Főnököm év elején mondta, hogy ha szeretném akkor ők illetve nekik a könyvelőjük elkészíti az adóbevallásom, ehhez csak aláírnom kell és onnantól ők intézik. Alá is írtam. Papírt is kaptam róla. Ettől függetlenül nem kellett volna az állandó lakcímemre olyan csomagnak érkeznie?

Lakcímkártyámon van egy állandó lakcímem és 1 "tartózkodási hely" azaz ideiglenes lakcím. Ez másik városban és megyében található, esetleg kaphattam oda, vagy minden esetben állandó lakcímre küldik az ilyen jellegű papírokat?

2 évvel ezelőtt az ideiglenes lakcímem városában voltunk bent az illetékes NAV-nál A Tb-mel kapcsolatos dolgokat intéztük, kértük, hogy a csekkeket ezzel kapcsolatosan az ideiglenes lakcímre küldjék, oda is érkeztek utána, lehet valami összefüggés a 2 között? Lehetséges, hogy emiatt oda küldték?vagy mindenesetben állandó lak-címre kapjuk? Viszont az ott élő rokonom nem szólt, hogy küldtek volna...és én sem voltam ott akkor.. Ha eddig nem küldtek esetleg küldhetnek még utólag? Vagy esetleg azért nem kaptam mert a főnökség intézte az adóbevallásom? Azt nem tudom, hogy előtte vagy utána küldik ezeket a papírokat, hogy bármiről is döntenünk kellene..

Elnézést ha kicsit zavaros, első adózásom volt :)



2016. aug. 8. 08:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve annak ellenére, hogy a főnökség elküldte az adóbevallásom, küldhetnek oda utólag csomagot, vagy az állandó lakcímre, van bármiféle visszaigazolás? Tb-s csekkeket anno az állandó lakcímre postázták most már ugye nem, hanem az ideiglenesre. Mást soha nem kaptam a Navtól (levelet) ha mégis kapnék hova fogom kapni? Melyik címre ? :S
2016. aug. 8. 08:41
 2/8 anonim ***** válasza:

A munkahelyed megcsinálta, és ügyfélkapun keresztül beküldte a bevallásodat még valamikor márciusban, akkor ezek után a NAV miért küldene neked csomagot, aminek egyébként májusi lett volna a beküldési határideje???

Megkapta a te bevallásodat tavasszal, neki ez elég!

2016. aug. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azt hittem hamarabb küldik ezeket a csomagokat! (januárban már írtak róla interneten, hogy küldik őket). Ettől függetlenül az ilyen jellegű papírok/iratokat az állandó lakcímre postázzák? TB túlfizetés esetén hova fognak levelet küldeni? Amikor tartozás volt legutóbb hiába küldték a csekkeket a tartózkodási helyre, részletezést az állandóra kaptam.

Sajnálom de nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal mint első adózó.. azért kérdezek.. hát ha más jobban tudja... Azért köszönöm.

2016. aug. 8. 09:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha jól értem csak az kap csomagot aki "egyénileg adózik"
2016. aug. 8. 09:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Csomagot automatikusan csak az kap, aki előző évben is önadózó volt. Aki első bevallóként, önadózóként akar bevallást küldeni, annak első alkalommal kérnie kell.

Te nem kértél, mivel a munkahelyen aláírtál, hogy majd ők megcsinálják és beküldik helyetted.


Egyébként minden értesítést, levelet, csekket arra a címre küldenek, ami hozzájuk bejelentésre került. Általában az állandó lakcímre szokták.

2016. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként a vállalkozók, ill. adószámos magánszemélyek, őstermelők bevallásának határideje február, ezért kezdik kiküldeni a csomagokat már január végén.

De nem azokét, akiknek a határidő május.

2016. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha a bevallásodat a munkáltató megcsinálta, és beküldte, akkor a többi dolgon ne rágódjál, mert felesleges. A tavalyi évre vonatkozó bevallási kötelezettségednek eleget tettél a munkáltatódon keresztül. Pont.


A kitöltött bevallásból Neked is kell, hogy legyen példányod, amit értelemszerűen a munkáltató biztosít részedre ilyen esetben.


A NAV az állandó lakcímre küldi az iratokat, mert a rendszerük automatikusan oda generálja azokat.

Előfordul, hogy az adózó által kért címre küldi, vagy a bejelentett tartózkodási helyre, de ennek oka van. Például azt tapasztalja, hogy az adózó a bejelentett lakcímén nem veszi át a postai küldeményeket már sokadszorra. Akkor keres hozzá egy tartózkodási helyet, vagy adott esetben egy régi bevalláson feltüntetett címet, és oda próbálkozik be.

2016. aug. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszadó a helyes! Csak akkor kapsz csomagot, ha előző évben adtál bevallást!
2016. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!