Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás, áfa...

Egyéni vállalkozás, áfa mentes, Ti hogyan tüntetnétek fel, (hogyan kell) a termék árát?

Figyelt kérdés
Ha csak nettót írsz ki akkor az megtévesztő lehet és rászámolhatják gondolatban az áfát. Ha bruttot írok ki akkor az meg azért megtévesztő mert nincs áfa tartalma valójában.

#alanyi adómentesség #áfa mentes egyéni vállalkozó
2016. aug. 28. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
talán fel kellene tüntetni a számlán, hogy áfa mentes vagy és akkor ráírhatod a nettó árat.
2016. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hol tünteted fel? Magán a terméken? Én boltban sehol nem láttam még kiírva, hogy nettó vagy bruttó ár, alapból feltételezem, hogy ami ki van írva, annyit kell fizetni. A számlán azt írom a rovatba, hogy AM (alanyi mentes).

De hogyan vagy te kereskedő áfamentesen?

2016. aug. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
számlát tudok írni,nem ott akarom feltüntetni,hanem mondjuk egy weblapon.Nem kereskedő vagyok.
2016. aug. 29. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!