Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan működik pontosan az...

Hogyan működik pontosan az illeték megfizetése házvásárlás után mostanában?

Figyelt kérdés

Vettünk egy családi házat kb másfél hónapja.Az ügyvédünk azt mondta,hogy elrendezte,hogy az illetéket fizethessük majd részletre. De ki és mikor küldi erről a határozatot?

És valóban kijön a NAV ellenőrizni?Megnézik újra az ingatlan értéket(erről eddig nem halódtunk,most mondák,hogy ilyen is van)Tényleg?



2016. aug. 30. 08:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Az illetékfizetéssel kapcsolatban legjobb, ha közvetlenül a NAV-nál érdeklődtök.

Ellenőrizni csak akkor mennek ki, ha pl. szokatlanul alacsony vételár miatt értékaránytalanságot sejtenek.

2016. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A NAV tud már az ingatlan vásárlásról, hiszen az ügyvéd feléjük is "jelenti" ezt egy formanyomtatványon. A szerződés alapján kivetik az illetéket, amelyről határozatot hoznak majd és küldenek befizetési csekket is hozzá. Lehet, hogy 1-2 hónap, de az is lehet, hogy több. Ha Orbánnak kell egy újabb stadion, akkor valószínűleg előbb kapjátok meg a csekket. :)

Tehát türelem, jön a levél...


A NAV abban az esetben szemléli meg az ingatlant, ha a szerződésben a helyben szokásostól nagyon eltérő (alacsony) vételárat határoztak meg.


Nekem kb. 15 éve a vételárra "rádobtak" még 1 milliót, ami után kiszabták az illetéket. Akkor még illetékhivatal volt, és éppen kifogtam egy nagyon barom ügyintézőt, aki úgy döntött, hogy többet érnek ott az ingatlan árak, mint amennyiért vettem. Azt viszont nem vette figyelembe, hogy ugyanabban a társasházban voltak összkomfortos és komfortos lakások is. Ma már ráborítanám az asztalt, akkor még viszont kezdő voltam és elhittem neki, hogy felesleges fellebbeznem.


A NAV ennél jóval normálisabb, és ha mégsem értünk velük egyet, igenis lépjük meg a fellebbezést, nem fognak megenni érte.

2016. aug. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!