Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi van ha nem adózok lakás...

Mi van ha nem adózok lakás bérbeadása után? Hogyan jönnek rá?

Figyelt kérdés

Vagy mit lehet tenni? Írjak egy olyan szerződést is,hogy csak a rezsit fizeti és pénzt nem kérek a lakhatásért?

Nav mennyi időre nézi vissza? Bankszámlát néz,mert ha kp-ban fizet? akkor mi a helyzet?

Nav kimegy ellenőrizni,hogy ki lakik ott és milyen jogcímen?

Vagy ha más számlájára utaltatom a havi díjat?(pl_apa,anya,tesó stb...)Nyitok külföldi számlát..


2016. szept. 3. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Például a lakód úgy dönt, hogy ő most nem fizet neked semmit. Hónapokig nem fizet, és te meg nem tudsz mit tenni, mert ha megfenyegeted ő meg felnyom a NAV-nál mert nagyobbat buksz úgy mint pár havi lakbérrel.

Például.

Vagy kedves szomszédok is nyomhatnak fel.

Feketepénzt meg egyértelmű, hogy nem utalgatjátok.

2016. szept. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan jönnek rá?"


Följelenthet a szomszédod, vagy adódhat vitád a bérlővel is és ő teszi meg.

De már hallottam olyant is, hogy NAV-osok figyelik a kiadó lakás hirdetéseket. Jelentkeznek, mint érdeklődők, és megnézik a lakást, így derítik ki melyik lakást akarják kiadni.


"Írjak egy olyan szerződést is,hogy csak a rezsit fizeti és pénzt nem kérek a lakhatásért?"


Ezzel nagyon ráfaraghatsz, ha a bérlő nem fizetne. Így ki se fogod tudni rakni.


"Nav mennyi időre nézi vissza?"


5 évre visszamenőleg bármit vizsgálhat.


"Nav kimegy ellenőrizni,hogy ki lakik ott és milyen jogcímen?"


Ilyenről még nem hallottam. Konkrétan az egyik albérletemben a tulajdonos panaszkodott nekem, hogy a szomszéd feljelentette őt a lakáskiadásért. Meg is büntették, viszont nálam nem járt senki és nem is faggatott.

Szerintem más módszereik is vannak, hogy ellenőrizzék, laknak-e a lakásban. Ha igen, akkor abból indulnak ki, hogy az illető bérlő, és neked kell bizonyítanod, ha nem úgy van.


"Vagy ha más számlájára utaltatom a havi díjat?(pl_apa,anya,tesó stb...)Nyitok külföldi számlát.."


Ezt megteheted, de mint fentebb írtam, nagy valószínűséggel nem a számlád fog elárulni.

2016. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van, legtöbbször a bérlő vagy szomszéd jelent fel (szvsz nagyon helyesen). Ha névvel vállalja a bejelentést akkor ki is vizsgálják, onnan pedig bukta.


Amiről te beszélsz, az a szívességi lakáshasználati szerződés de mint elmondták, két oldalról is nagyon megszívhatod. Egyfelől a bérlő lehet, hogy nem fizet utána és erre minden joga meglesz és/vagy az adóhatóság sem hülye, rájönnek, hogy bújtatott bérbeadásról van szó és neked kell bizonyítani az ellenkezőjét. A külföldi bankszámlákról ugyanúgy szerezhet adatot az adóhatóság, ha gyanúba kerülsz. Inkább fizesd be az adót!

2016. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Pubi, áruld már el nekem, miért kell cigánykodni.

Évi 1 millió forint alatt 16% az SzJA, afölött pluszban jön rá a 14% SzocHo.

Komolyan mondom, ebben a krwa országban nemzeti sport a trógerkodás. Ha nem tetszik a rendszer, ne add bérbe a retkes kutyaólodat. Add el, tarts benne csirkéket, vagy dózerold le oszt vesd be a helyét kukoricával.


Ha pedig szerződésbe foglalod, hogy nem kérsz bérleti díjat, akkor ha a bérlő BETARTJA az írott szerződést, és egy garast sem fizet, mehetsz a sóhivatalba.


Az ilyen tetvedékek nem az államot b.asszák át, hanem közvetve mindenkit.

2016. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bevételek és kiadások különbözete után 15 % az SZJA összege, 1 millió forint éves jövedelem elérése esetén pedig + 14 % EHO.

Ha Neked az megéri, hogy adott esetben az eltitkolt jövedelem után kapsz egy 200 %-os bírságot + késedelmi pótlékot... hát nem tudom... akkor csináld.

2016. szept. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!