Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kisebb zenészként milyen...

Kisebb zenészként milyen formát javasolnátok kiváltani?

Figyelt kérdés

Szeretnék zenélgetni kisebb rendezvényeken. Szerintem jó ha 5-6 buli összejönne egy évben. Erre vállalkozóit nem szeretnék kiváltani. Milyen más lehetőségem van és az mivel járna?

hallottam erről: adószámos magánszemély 0%-os számlatömbel


Ezt megkaphatnám? mi alapján vizsgálják meg hogy ezt megigényelhetem e és nem kell vállalkozóit kiváltanom?


Természetesen nem ez a fő foglalkozásom, csak szeretem csinálni, és hobbim. Évi 5-6-7 buli mellett mit javasolnátok?

Valamit csak kellene kiváltani, mert félek hogy az emberek rossz szándéka miatt feljelenthetnek, sose tudni.


2016. szept. 10. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Sima vállalkozói miért nem jó?

Ha nincs bevételed, nem adózol (ha van 8 órás állásod).


Adószámos magánszemélynél is van adózás, a 0% az ÁFÁra

vonatkozik :) Ha cégnek számlázol, sok esetben már le-

vonják az adó egy részét, és kevesebbet kapsz kézhez.

2016. szept. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

sima vállalkozói alatt mit értel?

Én úgy tudom ott akkor is adózol ha nincs bevételed. Egyébként nekem van főállásom (fix) ott havi fizetéssel. Ez csak amolyan, ha néha felkérnek kisebb helyeken játszani, akkor el tudnék menni legálisan. De van olyan év hogy bulim sincs szóval...

2016. szept. 11. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Haa van főállásod, akkor másodállású vállalkozóként egy forintot nem kell fizetned, ha nincs bevételed.

Legalábbis adót.

2016. szept. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Es ha lesz olyan foleg az elejen hogy egy deka bulim nem lesz? Nav el fogja hinni? Nem fog azzal jonni hogy minek valtottam akkor ki?
2016. szept. 12. 07:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont a zenélés egy olyan dolog, hogy teljesen véletlen

időpontokban van. De befuthat egy buli péntek délelőtt,

hogy este már menni kellene... Miért ne lenne hihető?

2016. szept. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!