Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezeket hogy kell elkönyvelni?

Ezeket hogy kell elkönyvelni?

Figyelt kérdés

1.) Szállítói tartozás rendezése hitelből

2.) Vevőnk rendezi/átutalja tartozását

3.) Hitel törlesztése, kifizetjük.

4.) Gépvásárlásra elkülönítenek 5.000.000 Ft-ot és igényelnek 10.000.000 Ft hitelt - még nem veszik fel.

5.) Kamatfizetés

6.) A havi bérköltség a vállalatnál: 5.000.000 Ft ... Ezt el tudom könyvelni, na de a következők, amiket nem tudok kiszámolni:

a munkavállaló által fizetendő járulékok: 2.500.000 Ft (ugye az Szja, egészségbiztosítási járulék és a nyugdíj biztosítási járulékot ki kell számolni és külön elkönyvelni)

a munkaadó által fizetendő járulékok: 1.700.000 Ft

(Szocho és a szakképzési hozzájárulás) Ezeket a járulékokat hogy kell kiszámolni?


És egy utolsó:

7.) Készterméket értékesítenek 1.000.000 Ft + 27% áfa értékben... Ezt el tudom könyvelni, de ehhez oda van írva a következő, amivel nem tudom, mit kell csinálni, hogy kell elkönyvelni: önköltség 400.000 Ft


A segítséget előre is köszönöm szépen. Nagy segítség lenne.


2016. szept. 11. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem elkönyvelünk hanem lekönyvelünk.


1.) Szállítói tartozás rendezése hitelből

T szállítók - K rövid vagy hosszú lejáratú hitelek

2.) Vevőnk rendezi/átutalja tartozását

T elszámolási betétszámla - K vevők

3.) Hitel törlesztése, kifizetjük.

T rövid/hosszú lejáratú hitelek - K elszámolási betétszámla

4.) Gépvásárlásra elkülönítenek 5.000.000 Ft-ot és igényelnek 10.000.000 Ft hitelt - még nem veszik fel.

T elkülönített betétszámla - K elszámolási betétszámla

5.) Kamatfizetés

T hitelkamat - K elszámolási betétszámla

6.) A havi bérköltség a vállalatnál: 5.000.000 Ft ... Ezt el tudom könyvelni, na de a következők, amiket nem tudok kiszámolni:

T Bérköltség - K Jövedelemelszámolási számla

SZJA:

T Jöv.elszámolási számla - K Levont SZJA kötelezettség

5.000 eFt * 0,15

Egészségbiztosítási járulék:

T Jöv.elszámolási számla - K Levont EBA kötelezettség

5.000 eFt * 0,04

5.000 eFt * 0,03

Munkaerőpiaci járulék:

T Jöv.elszámolási számla - K Levont MEP kötelezettség

5.000 eFt * 0,015

Szociális hozzájárulási adó:

T Bérjárulékok - K Szociális hozzájárulási adó kötelezettség

5.000 eFt * 0,27

Szakképzési hozzájárulás:

T Bérjárulékok - K Szakképzési hozzájárulási kötelezettség

5.000 eFt * 0,015

(az 1.700 nem tudom hogy jött ki)

2016. szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2016. szept. 11. 18:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. első féléves felsőoktatási "számvitel alapjai" tárgynak a könnyebb része.

Miért nem veszed elő a példatárat?

2016. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Erről beszéltem korábban nem egyszer: minden ilyen feltett kérdésre adjuk csak úgy a megoldásokat, a válaszokat, eszük ágában sincs megtanulni az anyagot = szakmát, amiből majd élni, megélni szeretnének.
2016. szept. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert mindenkinek csak a "papír" kell...
2016. szept. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, aztán a felvételi beszélgetésen fogalma sincs, hogy egy szakmai kereszt-kérdés megválaszolása, vagy meg nem válaszolása után miért nem veszik fel, amikor a végzettsége meg van.
2016. szept. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát igen...

De mondjuk nagyon sok olyan is van, aki pl. járt egy gazdasági képzésre, ahol kötelezően volt számvitel, de nem abban akar elhelyezkedni, így csak muszájból kell tanulnia.

2016. szept. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen is van!

Én pl. még ma sem értem, miért kellett nekem 4 éven keresztül (a könyvelés mellett) tanulnom a technológiát, és a vasgyártásból érettségiznem, és hasonló hülyeségeket, amikre azóta sem volt szükségem... és közben a gyerekek túlterheltek, és hullafáradtak estére...

2016. szept. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!