Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért csak 11 hónap adójóváírá...

Miért csak 11 hónap adójóváírási jogosultsági hónapot állapított meg az apeh, amikor 2009-ben január 1-től december 31-ig minden hónapban volt vagy gyedem, vagy gyásom?

Figyelt kérdés
Annyi, hogy márciusra kaptam gyedet is, meg gyást is. Nem értem, hogy miért 11, és megnéztem a tavalyit, ott is csak 11 hónapot számoltak, pedig ott is ugyanez volt a helyzet. (kétszer szültem gyors egymásutánban, így tavaly is pont ugyanez volt a helyzet). Kérem, hogy hozzáértő segítsen, vagy az is jó, ha tudtok olyan linket adni, ahol szakértő válaszol. Az APEH honlapján nem találtam. Köszönöm előre is.
2010. ápr. 23. 11:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, elképzelésem sincs , hisz minden hónapban volt bérjövedelmed tgyás és gyed formájában. Az adójóváírás összege is 11 hónapnak felel meg?

Lehet, ha látnám az igazolásokat egyből tudnám a választ, de így látatlanban...

Az biztos, ha nem haladja meg az 1250000 Ft-ot a jövedelmed , akkor 12 hónapra 12*11340 Ft.

Én egyébként megpróbálnám felhívni az Apeh-ot és velük egyeztetni.

2010. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
na ezért nem kell az apehhal csináltatni a bevallást... sajnos nagyon sok a gond velük. A tb kiadott egy igazolást, nézd meg azon mennyi adójóváírás, és milyen időszak van. De amennyiben csak februáltól tgyás és gyed előfordulhat (mert eszerint előtte munkáltatód volt gondolom) hogy a drága elfelejtette leadni a járulékbevallást és az apeh rendszerében nem látszik. Tehát először is tisztázni kell a körülményeket, és annak megfelelően aláirni (azaz elfogadni) vagy nem elfogadni az apeh által megállapitott szja bevallást. irj nyugodtan privit ha valami még mindig nem kerek.
2010. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!