Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tud-e valaki egy igazán jó...

Tud-e valaki egy igazán jó társasági (BT. ) jogász?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy jó jogászra,aki érti a szakmáját és társasági jogi ügyekben is jártas!

Ha van esetleg akivel jó tapasztalataid vannak és megosztanád velem,megköszönném!



2016. szept. 19. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A Bt-hez komoly társasági jogi ismeretek kellenek. :) Csak nem egy változásbejegyzés a tét?
2016. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írta, sok tudás nem kell hozzá, talán már egy III. éves joghallgató is meg tudja mondani neked azt amit akarsz.
2016. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miről van szó. A végelszámolás pl. bonyolult, a felszámolás szintén, az egyszerűsített végelszámolás közepesen, egy 'sima' változás valóban egyszerű.

Ha pl. egyszemélyessé vált a társaság (mondjuk halál folytán), akkor pedig igencsak bonyolult tud lenni.

Szóval azért az első kettőnek üzenem, hogy ne írjátok le ennyire a társasági jogászokat.

2016. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Őőő, első vagyok, társasági jogász.
2016. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én meg harmadik, és én is társasági jogász, és igenis kerültem már bt-vel is bonyolultabb helyzetbe. Ügygondnok, meghalt tag, nem volt ügyvezető...

Előfordul bármi, ezt neked is tudnod kellene, és nem leszólni a saját szakmádat.

Hacsak nem kamuzol...

2016. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kamuzom, tényleg társasági joggal foglalkozom. Az valóban nagyon bonyolult helyzet, ha meghal az egyik tag, erről a Ptk. 3:158. § (2) kifejezetten rendelkezik.


Azt mondjuk elismerem, hogy ez a helyzet bonyolultabb, mint a vbk, de ne tegyünk úgy, mintha egy bt. lenne a társasági jog csúcsa.

2016. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 smfb válasza:

Tudok javasolni egy ügyvédet: dr. Sári Csaba - Sopron


Nekem is volt egy elég speciális Bt-s problémám. Sikerült vele megoldani.

2016. okt. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!