Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TBSZ szamla gyujtoeveben...

TBSZ szamla gyujtoeveben realizalt nyereseg adokoteles?

Figyelt kérdés
Az iden nyitottam a szamlat, realizaltam rajta X forint nyereseget reszvenyekkel kereskedve. Ha most 5 evig nem nyulok hozza, az iden realizalt nyereseg adokoteles?
2016. szept. 20. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem csak egy adó sújtja.


A realizált nyereségből a nyereségadót automatikusan

levonják. Ez már egyszer megvan nekik.


Az SZJA-t és EHO-t spórolod meg csak.

2016. szept. 21. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A TBSZ-nek az a jellemzője, ha hosszabb időre befektetésben hagyod a pénzed, akkor kedvezményekben részesülsz. Ha nem veszed ki, akkor 5 év után SZJA és EHO mentes lesz. Ha 3 évig hagyod bent, akkor kedvezményes az SZJA utána.


Tehát ha 5 évig nem nyúlsz hozzá, akkor a ma hatályos jogszabály alapján SZJA mentesen veheted majd ki.

2016. szept. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja tudom, hogy ha 5 evig nem veszem ki, adomentes, csak nem voltam biztos, hogy ez mar a gyujtoevben realizalt profitra is ervenyes-e.
2016. szept. 21. 07:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!