Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA egyéni vállalkozás...

KATA egyéni vállalkozás indítása esetén szükséges kitöltni a T1041-es lapot?

Figyelt kérdés

Foglalkoztatott jogviszonyból egyéni vállalkozást indítottam, ki kell ilyenkor tölteni ezt a lapot is?

Kaptam a volt munkáltatómtól egy kinyomtatott pótlapot, de ezzel nem tudom mi a teendő. Felmentem a NAV oldalára, letöltöttem a kitöltő programot, 2x átolvastam hogy kéne ezt kitölteni, de piszokul nem egyértelmű, annyira félreértelmezhető, hogy nem igaz. Aki ezeket a nyomtatványokat kitalálta nem volt teljesen százas.

Amit most nem tudok, hogy ki kell-e tölteni, és ha igen akkor hogyan (pl. főlapon munkáltató vagy kifizető adatai - ez én lennék ha egyéni vállalkozó vagyok? Pótlapon korábbi és új adatok közül melyik rovatokat kell kitöltenem és hogyan? Az adatbejelntés típusa gondolom változás)

Örök hála ha valaki tud segíteni.



2016. okt. 1. 16:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nem kell, gyakorlatilag meg erősen ajánlott.

Az OEP a 1041-ből kap adatokat a biztosítottakról, plusz a nav elméletileg jelenti a katásokat. NA, ez gyakran elmarad, ezért jobb a 1041, mert az biztosan az oephez kerül.

Ha kell, priviben megírom, mit tölts ki és hogyan.

2016. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!