Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiskorúként kell-e adót...

Kiskorúként kell-e adót fizetnem azoknak a tárgyaknak az eladása után amiket kifejezetten haszonszerzés céljából vásároltam meg?

Figyelt kérdés

Volt már rá példa, hogy rendeltem egy-két dolgot majd eladtam egy kicsivel drágábban. Nem csináltam üzletszerűen, nem is vállalkozás, mindössze a zseb- és ebédpénzemet egészíti ez ki. Valaki említette, hogy ha profitszerzés miatt adom el és nem személyes holmim akkor adóznom kell. Nem vagyok jártas ebben, de ha mégis így van és 16 évesen is fizetnem kell ezért Állam bácsinak, nem akarok ráfázni mint ahogy a sok balszerencsétlen ember történetében olvastam.

Ha kell, hogyan és milyen körülmények között kéne megtennem?



2016. okt. 3. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

De, ha veszed és eladod, az üzletszerű, mert nem saját használatra vásároltad.

És igen, 16 évesen is adóköteles.

2016. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen mindegy az adózás szempontjából, hogy hány éves vagy. Ha egy csecsemő pl. fotómodell vagy 'színészkedik', akkor ő is adózik.
2016. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
OK, köszi a válaszokat, akkor mást megoldást kell találnom mert nem fogok adózni pár ezer forintos tételeken.
2016. okt. 3. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak adóköteles de számlát is kéne adnod stb.
2016. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egy tételt véletlenül egy NAV ellenőr próbavásárol meg nálad, nem csak az elmaradt adókat, hanem egy csinos büntetést is meg kell fizess, mindegy hány éves vagy...
2016. nov. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!