Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki KATÁS vállalkozó és...

Ha valaki KATÁS vállalkozó és csak 4 órában és mellette van 4 órás munkahelye is akkor ezzel fedezi is az adózást?

Figyelt kérdés

Mert ugyebár KATÁS csak 50-et fizet 8 órában és 25-öt 4 órában, de ha van 8 órás munkája akkor nem kell fizetnie az 50-et... de ha csak 4 órában vállalkozó és csak 4 órás a munkahelye mellette az is lenullázza azt a 25 ezret?


Ezentúl ha magának fizet ki bért... saját magára nincsen béren felüli fizetés állam felé... csak dolgozónál?



2016. okt. 4. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor lehet valaki mellékfoglalkozású egyéni vállalkozó, ha van heti 36 órát meghaladó munkaviszonya: tehát, ha Te 4 órában dolgozol, az heti 20 óra - így nem lehetsz mellékfoglalkozású vállalkozó.


Másik kérdés: a KATA-s vállalkozónál nincs olyan, hogy saját magának fizet bért (az a tételes adózásnál van csak), a KATA-s befizet havi 50 ezret adóra és a fennmaradó összeggel (évi 6 millió bevételig) azt csinál, amit akar.

2016. okt. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt a "KATÁS vállalkozó 4 órában" dolgot hol olvastad/hallottad? Már hallottam máskor is, de akkor sem értettem a dolgot, hogy lehet egy vállalkozó "4 órás vállalkozó"? De ha már más is mondja, csak kíváncsivá tett.
2016. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

2-esnek: elolvastad az első hozzászólást?, mert ott leírtam, hogy lehet valaki 4 órás vállalkozó - de akkor most még egyszer leírom.


Amennyiben valakinek van heti 36 órát meghaladó munkaviszonya (pl. alkalmazottként, ahol megfizetik utána a járulékokat), úgy kiválthatja az egyéni vállalkozóit és lehet mellékfoglalkozású vállalkozó, melyben 2 féle adózást választhat: tételes költségelszámolást vagy KATA-s adózást. A KATA-s adózásnál a mellékfoglalkozású vállalkozó havi 25 ezer ft adót köteles megfizetni minden hónap 12.-éig - ha van annyi bevétele, ha nincs.

2016. okt. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, olvastam, és én is így tudtam, ahogy az #1-ben leírtad.


Amit én nem értettem az az, hogy lehet valaki csak 4 órában katás. De akkor valószínű a kérdező a mellékállásúra gondolt, csak máshogy fogalamzott. Bocsi az off-ért.

2016. okt. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ez off :-) - ez is hozzátartozik a témához.

Igen, a kérdezőnek kicsit kusza a dolog, úgy látom: olyan nincs, hogy valaki 4 órás vállalkozó és nincs 36 órát meghaladó munkaviszonya.

2016. okt. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!