Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha veszek német részvényeket...

Ha veszek német részvényeket pl. BMW akkor az osztalék után hogy kell adózni?

Figyelt kérdés
Ugye a németeknel 25% az adókulcs osztalékra. Magyarországon meg 15%.

2016. okt. 5. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha magyarorszagi illetosegu vagy adougyi szempontbol akkor Magyarorszagon adozol a magyar jogszabalyok szerint.
2016. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Eddig ausztriában voltam adó köteles es ugy ment hogy ha kaptam németorszagbol ostalékot akkor levontak egyszer 26,375% Németorszagban + 10% Ausztriaban. (25% Adó ausztriaban 2015-ben, 2016 már 27,5%). A 11,375 % amit többet fizetem azt vissza leheted igenyelni a nemet Finanzamtol.


Ezert vetötöd bennem fel a kérdes, igaz majd ha kicsit nyugisab lesz a helyzet keresek egy adó tanacsado/könyvelöt... mivel vannak meg más jelegü kérdeseim

2016. okt. 5. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!