Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsal a munkahelyem, mit...

Adócsal a munkahelyem, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
dolgoztam egy honapban 15 napot, napi 12 orat. kpban kifizettek ma a fizetesem, papiron 40 orat dolgoztam... probaidon vagyok.

2016. okt. 6. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Melyik nem?
2016. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
enélkül gondolom egyből csődbe jutna.. ez van.. ez Magyarország.
2016. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

1.- próbaidő alatt bármelyik fél azonnali hatállyal felmondhat

2.- felnyomhatod és onnantól elbúcsúzhatsz a munkahelyedtől, mert nyilván rájön a főnök, de ha nem is, akkor pedig kb. felére fog esni a fizetésed, ha szabályosan csinálja

3.- beletörődsz és csinálod tovább...

2016. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
üdv a magyar valóságban
2016. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, magyar cégekből 4-ből 3 ezt csinálja. Tapasztalat..

Bár azért el szokták mondani az interjún legalább a normálisabbja, de volt amelyik nem, csak a szerződéskötésnél.. Fura, hogy neked még csak nem is említették ekkor sem.

2016. okt. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 40 óra az heti átlagnak van megadva, vagy teljes havi érték? Nekem is volt olyan munkahelyem, hogy heti 40 órás közben heti 80 (napi 16 óra), de minden második hét szabad. Ott is volt olyan eszetlen aki feljelentette őket, kijöttek körbenéztek elolvasták a szerződésünket, majd kirúgták a butácska srácot.


Másik helyemen 24 óra meló, majd 2 nap pihenés, heti 60 órás munkahely, nem derült ki, hogy ki nyomta fel őket, ezért kirúgták az új embert (engem), pedig imádtam a helyet.

2016. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy kp-ban a teljes összeget megkaptad.

Felmondasz, és felnyomhatod őket a NAV-nál.

Vagy ha maradni akarsz, nagyon figyelmesen tanulmányozd át a szerződést, amit aláírtál. Lehet abban csak félállásra, vagy még kevesebbre vettek fel.

Ha próbaidőn vagy, indoklás nélkül bármelyik napon abbahagyhatod.

2016. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy történetem:

Engem 1-2 héten belül, próbaidő alatt elküldtek mondvacsinált indokokkal, és egy hétig futottam utánuk, hogy fizessenek ki( felére voltam bejelentve kb, mellesleg azonnal ki is kellett volna fizetniük, de akkor ezt nem tudtam.)

Majd a pofámba röhögve közölték, hogy miből veszem, hogy nekem ennyi a fizetésem? -Ilyen görény mosollyal szó szerint- hogy a szerződésemen mi is áll, meg hogy mit követelek én... Ja, és még ő akart fenyegetni engem ezért.

Ekkor már én voltam az, aki azt mondta, hogy akkor ok, munkaügyi perre visszük és a feketézés miatt is teszek bejelentést ( mindenkit szürkén alkalmaznak, láttam a szerződéseket).

Ennek hatására nagy nehezen kifizettek még akkor, de senkinek nem kívánom azt a pár napos hercehurcát, és azt hogy ilyen aljadékba fusson bele. (Végül nem jelentettem fel őket, de ezek spec. megérdemelték volna..)

2016. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!