Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan értelmezendő a Családi...

Hogyan értelmezendő a Családi adó kedvezmény vs első házasok kedvezménye?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy 2016. 08.hótól igénybe vesszük a 10000 Ft-os családi adókedvezményt, hiszen 2016.07. hóban magzatunk elérte az igényléshez szükséges életkort.

Megesküdtünk 2016.09.10-én.

Rengeteg dolgot olvastam a családi adókedvezmény és az első házasok adókedvezményének ütközéséről.


A lényeg, hogy én úgy értelmezem, hogy ha az esküvő után esik teherbe a feleség, a családi adókedvezmény megigényléséig jogosult az első házasok adókedvezményére.

Viszont ha esküvő előtt válik családi kedvezményre jogosulttá ( a magzat betölti a kellő kort esküvő előtt) akkor jogosult mindkettőre, de az első házasságra járó adókedvezményt kell először érvényesíteni és utána a családit.


Viszont olyan esetről sehol nincs szó, hogy most jár vagy nem jár, ha már az esküvő előtt jogosult lettem a családi adókedvezményre, és igénybe is vettem. Majd rá 2 hónapra esküdtem meg és az első házas adókedvezmény is érdekelne.


Remélem nagyjából érthető a problémám.


Kérem, ha valakinek pont ilyen tapasztalata van, vagy ért ehhez a témához segítsen eligazodnom.


Köszi



2016. okt. 16. 10:17
 1/1 anonim ***** válasza:

a baba megszületése előtti hónapra jár utoljára az első házas nektek.


Szabályok:

1. házasság-terhesség-szülés: a házasságkötést követő hónaptól jár első házas (max 24 hó). 24 hónapon belül megszűnik a magzati kedvezmény előtti hónapban.

2. terhesség-házasság-szülés: jár a magzati, házasságkötést követő hótól jár az első házas is. De a születéskor belépő caládi kedvezmény új jogosultságnak számít, ezért a megelőző hónapban kérhető utoljára az első házas.

3. terhesség-szülés-házasság: jár a magzati, majcs családi, házasságkötéstől 24 hónapig első házas (megszűnik, ha új terhességre magzati kezdődik)


Ha nem érted, kérdezz :)

2016. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!