Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozók! Ti hogy...

Egyéni vállalkozók! Ti hogy használjátok a bankszámlátokat?

Figyelt kérdés
Hamarosan induló KATA-s vállalkozásom tevékenységi körénél fogva muszáj vállalkozói számlát nyitnom. Viszont ez mindennapi használatra alkalmatlan. Kérdésem, hogy ez mennyire életszerű, hogy nyitok egy nagyon alap vállalkozói számlát (havi 3-4 bejövő az ügyfelektől, 1 kimenő utalás a saját lakossági számlámra) és arról havonta 1x átrakom a lakossági számlámra a pénzt? Kicsit felesleges luxusnak érzem, hogy 2 számlát kell vezetnem. Ti hogy csináljátok?

2016. okt. 19. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Én KATA-s vagyok, de nekem nem kötelező a vállalkozói...

Bár régebben volt, mert jobban szerettem, hogy elkülönül a vállalkozói pénz, de nem olyan "menő" a vállalkozásom, hogy havi 3-4 ezer ft-ot kidobjak - így megszüntettem.

2016. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos kötelező, mert EU-n kívül is vannak klienseim és így exportnak minősül a tevékenységem. Kényelmesebb lenne csak simán egy lakossági nekem is, de nem lehetséges.
2016. okt. 19. 18:38
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
akinek nincs feles havi 3e egy számla fenntartására az inkább ne vállalkozzon.
2016. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Aki meg nem tudja elképzelni, hogy egy kezdő vállalkozásnak 3000 ft is lehet megterhelő, felesleges kiadás, az meg ne szóljon be :-)
2016. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tök jó, már itt is egy megmondóember. :) Nem ez volt a kérdés, hanem hogy Ti hogy csináljátok, hogy a legegyszerűbb legyen. Szerintem meg akinek olyan a gondolkodásmódja, mint neked az ne vállalkozzon. Itt most nem a sz@rrágóskodásról van szó, mert havi szinten 1-2 ezer HUF nem oszt nem szoroz, ha jól megy a vállalkozás. Itt a gondolkodásmódról van szó, hogy ha valamit lehet egyszerűbben, akkor miért ne? Ha nem muszáj nem csinálnék "átjáróháznak" egy vállalkozói számlát, de ha kell, akkor nyilván nem fogok ezen fennakadni.
2016. okt. 19. 19:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Az ide-oda pakolgatással elég rendesen kopni fog a pénz, én nem tologatnám a számlák között.
2016. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az rendben van, de akkor hogyan kéne használnom? Nagyobb költség, ha a vállalkozóiról akarok készpénzt levenni, arról nem is beszélve, hogy a kártyás vásárlás is horror azzal.
2016. okt. 19. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:

1,4 vagyok és igaza van 6-osnak, valóban kopni fog a pénz (tranzakciós díj, stb.), de azt hiszem, tényleg azzal jársz viszonylag a legjobban, ha a vállalkozóiról átutalod a lakosságira. Anno én is így csináltam - jobb híján... És igen, a vállalkozóinál úgy hiszem nincs az ingyenes készpénz felvét 150 ezerig.

DE! A kártyás vásárlás a vállalkozóinál is ingyenes - ez szinte 100 %, mert nemegyszer vásároltam a vállalkozói kártyámmal - hacsak azóta meg nem változott, de nem hiszem.

2016. okt. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én egy sima lakossági devizaszámlát nyitottam, ilyen mikrovállalkozásoknál gyakran elég a lakossági számla.

Egyébként nem értem, ha nyitsz egy vállalkozói számlát meg van egy lakossági az összesen nem két számla?

2016. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg pont az a lényege a dolognak, hogy a vállalkozóival nem fizetsz orrba-szájba, hanem csak a céges kiadásokat/bevételeket intézed rajta.
2016. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!