Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » El lehet számolni egy üzleti...

El lehet számolni egy üzleti célra vásárolt táskát?

Figyelt kérdés
2016. okt. 24. 14:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Milyen "üzleti cél"? Nyilván attól függ, hogy passzol-e a vállalkozásod jellegéhez.
2016. okt. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Persze.

Épp 2 hete vettem a cég nevére 25e-t egy irattáskát.

2016. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
A 100 ezres Louis Vuitton vagy Michael Kors táskát nyilván nem, egy sima laptoptáskát egész biztos.
2016. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

Mert a drágábbat miért nem lehet?

Táska-táska, számla van róla.

A törvény kimondja valahol, hogy dizájner darabokat nem lehet elszámolni?

Ez a válasz nem túl hiteles így, hogy "ezt nem, de az olcsóbbat biztosan".

2016. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%

Nem azt mondja ki, hogy hány forintos lehet, viszont nem luxuscikkeket, hanem a munkavégzéshez szükséges dolgokat lehet elszámolni.

Ergo pl. én villanyszerelőként nyilván nem számolhatok el egy traktort, míg a mezőgazdasági munkás igen, viszont nem számolhat el mondjuk egy ügyvédi talárt az ügyvéden kívül nagyon senki...


Na, érted?

2016. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Értettem eddig is, mert tudom, de te butaságot írtál.

Nem az ára számít.

Ezáltal a márkája sem.


Ha az olcsóbbat el tudja számolni, akkor az azért van, mert egy írószer boltban veszi, ahol meg lehet csinálni, hogy irodaszert írjanak a számlára.

Egy nagy áruházban ezt nem lehet megcsinálni, mert ott a gép adja az áfás számlát.

Anno faterom bármit vett, az vagy "irodaszer", vagy "takarítószer" volt, mert ezeket minden vállalkozás el tudja számolni. Pedig ő csak egy kényszervállalkozó volt, méghozzá kétkezi munkás, semmi köze nem volt az irodai munkához, vagy a takarításhoz.

2016. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
14%
Most attól, hogy a faterod adót csal, még hadd ne higgyem el, hogy ez a törvényben is így van, te szerencsétlen.
2016. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

Ez kb 20 éve volt, és mint írtam, kényszervállalkozó volt.

Ez a 90-es évek jellemzője volt, nem neezem adócsalásnak, hiszen azért az összegért vásárolt, nem pénzt mosott.


A szerencsétlen pedig te vagy, méghozzá egy nyomorult nagyképű szerencsétlen.

"Hadd ne higyjem el..."

Hát jól van, ne hidd el! :D


Azt mondták már neked, hogy egy törvény, vagy bármi más nem attól lesz igaz, hogy te elhiszed-e vagy sem?

Érdemes ezt megjegyezni, mert sok mindenre rá fogsz még csodálkozni az életben, ha ilyen birka vagy.


Ekkora baromságot ideböfögni, és még utána is védeni a nyilvánvaló idiótaságot... :D

Ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna.

2016. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8%
A dizájnercucc nem a vállalkozás érdekében felmerült költség, innentől az a jobb, ha te mardsz csöndben....
2016. okt. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

"Azt mondták már neked, hogy egy törvény, vagy bármi más nem attól lesz igaz, hogy te elhiszed-e vagy sem?"


Szerintem pedig itt te vagy a tudatlan, nagyképű primitív. Nekem a jog a szakmám, úgyhogy azt hiszem, kicsit nagyobb rálátásom van, mint neked meg az adócsaló apádnak.


Szóval inkább ne oszd itt az észt, mert nevetséges vagy.

2016. okt. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!