Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Western Unionról kapott pénz...

Western Unionról kapott pénz "jelentése"?

Figyelt kérdés
A külföldön élő szüleimtől fogunk kapni a feleségemmel egy nagyobb összeget (milliós nagyságrend) amit lakásvásárlásra fogunk fordítani. Mivel van itthon tartozásuk (szintén hitel...) és nem szeretnék, hogy rájuk akadjanak a banki átutalás alapján, ezért Western Unionnal fogják nekünk elküldeni az összeget. Kérdésem, hogy mi a teendőm ilyenkor? Tudom, hogy egyenesági rokontól kapott ajándék se nem adó, se nem bejelentés köteles, de nyilván fel fog tűnni az adóhivatalnak, hogy a párom és az én bevételem nem indokolja, hogy meg tudjunk vásárolni egy lakást és esetleg vizsgálódhatnak. Ennek szeretnék elébe menni és jelenteni ezt nekik, hogy kaptuk ajándékba a pénzt. Ennek mi a hivatalos menete? Vagy üljek a fenekemen és várjam meg gyomorgöcsben, hogy mikor küldenek egy levelet?

2016. okt. 24. 22:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Előre kérném a kötekedő trollokat, hogy nyeljék le a rosszindulatukat. Tudom és tudják ők is, hogy fordíthatnák az adósságuk (devizahitel, elvesztett lakás, stb. nem magyarázkodom) törlesztésére is az összeget, de a kútba dobált pénz helyett inkább a mi életünket segítenék.
2016. okt. 24. 22:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem értem minek izgulni, ha megkérdezi a nav, hogy honnan a zsé, akkor megmutatod a wu számlát és elmondod, hogy ajándék.
2016. okt. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Írjatok egy ajándékozási szerződést, melyben benne van, hogy a WU-n keresztül történik majd az ajándék kifizetése.

Ha a NAV esetleg ellenőriz benneteket a lakásvásárlás kapcsán, akkor ezzel a szerződéssel, illetve a WU bizonylattal lehet majd igazolni a pénz eredetét.


A gond akkor lehet ha ezt az ajándékozást fedezetelvonó ügyletnek minősítik.

2016. okt. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha megveszitek a lakast, arrol tudomast szerez a NAV (illetekfizetes...) es, ha olyan jellegu a tartozasotok, mar ra is terheli jelzalogkent az adossagot, x ido utan pedig vegrehajtas.

Szerintem alaposan nezzetek utana.

2016. okt. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Western union nem kevés kezelési költséget számít fel. Ha milliós összegről van szó, akkor egy repjegy is lehet olcsóbb. Nyugodj meg amúgy, nem kell aggódni, ilyen kisemberekkel senki nem foglalkozik. Én is ezen agyaltam csak más helyzetben, amíg nem mentem el egy ügyvédhez.
2016. okt. 25. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A Western union nem kevés kezelési költséget számít fel. Ha milliós összegről van szó, akkor egy repjegy is lehet olcsóbb oda-vissza. Nyugodj meg amúgy, nem kell aggódni, ilyen kisemberekkel senki nem foglalkozik. Hoztam vizttem nagyobb összegeket ki és be. Én is ezen agyaltam csak más helyzetben, amíg nem mentem el egy ügyvédhez. Megspóroltam neked 60.000-t.
2016. okt. 25. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xswerdy ***** válasza:

A NAV-nak egy lakás vásárlás azért vagyonosodási szempontból nem fog feltűnni. Kiveti az illetéket, és annyi.


Az ajándékot bejelenteni nem kell, és nem is lehet, nincs erre folyamat, nyomtatvány, stb.


Viszont: milyen stádiumban van a korábbi adósságotok? Az új ingatlanotok is simán végrehajtható lesz, kicsit nehézkesebben, mint a bankszámla, ha ott megjelenne a pénz. De az adós minden vagyonával felel a tartozásáért.

2016. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy többen is félreértettétek a szövegem. Nem nekünk van tartozásunk a párommal, hanem a szüleimnek. Ennyire tájékozatlan nem vagyok, hogy tartozással vásároljak ingatlant. :)
2016. okt. 25. 15:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem értettem félre, ezért írtam, hogy esetleg fedezetelvonás szóba kerülhet, de ennek sincs nagy esélye szerintem.
2016. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xswerdy ***** válasza:

OK. én is azt hittem, Ti tartoztok. Így nem tudom elképzelni, hogy gond lenne a sima átutalásból. Ha netán a bank jelenti, mint gyanús pénzmozgást, akkor Titeket megkérdeznek, hogy ez mi, és elmondjátok, hogy családi ajándék. Hogy az ajándékozóval szemben amúgy végehajtás folyik, odáig nemigen megy a nyomozás.


De amúgy gondolom, hogy a gyanús pénzmozgást a Western Union-nak ugyan úgy jelentenie kell, mint egy banknak.

2016. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!