Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Otthon készített tortákat,...

Otthon készített tortákat, süteményeket árulhatok a neten? Milyen engedely kell hozzá ha kell?

Figyelt kérdés

2016. nov. 5. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Ántsz engedély, vállalkozói
2016. nov. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni vállalkozói kiváltása (súlyos adókkal), cukrász végzettség, NÉBIH engedély
2016. nov. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vannak ilyen tortás csoportok facebookon, ott sokan csinaljak ugy, hogy nincs vegzettseguk. o.O

Gyonyoruen dolgoznak es sok a megrendelesuk... Vagy csak siman hintsem el a barati koromben es varjam, hogy keressenek, hagyjam ki a netet?

2016. nov. 5. 09:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, kérdésedből azt szűrtem le, hogy Te a legális oldalára vagy kíváncsi - erre válaszoltam (2-es).

Vállalkozó vagyok, egy egyszerű kürtőskalács sütésre sem kaptam engedélyt, mert nincs cukrász végzettségem.


Amúgy NAV-os próbavásárlók is vannak a Facén - addig tudják csinálni, amíg bele nem szaladnak egybe vagy valaki rosszul nem lesz valamitől.

Ne értsd félre, nem én vagyok ilyen kemény, hanem a szabályok - legnagyobb szívfájdalmam, hogy az iskolai karácsonyi vásárokon is betiltották a süti árulást, mert nem lehet ellenőrizni élelmiszerbiztonságilag - pedig a kisebbek is kereshettek így pár ft-ot, amiből lehetett egy kis zsebpénzük vagy akár a szülőknek is megvehették a karácsonyi ajándékot.

2016. nov. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia!Ne hirdess a neten ,ne tegyél fel tortákat,mert sokan figyelik a fécet és sokba kerülhet ha elkapnak.Én is levettem mert a baráti körömben volt akit megbüntettek,mert így van vannak próbavásárlók és ha nem adsz nyugtát vagy számát akkor jön a szép kis bűntetés.Sajnos a cukrász végzettség kell,de ha az megvan nem kell vállalkozást nyitni.Én is így csinálom,megvan a végzettségem az engedélyem de nem nyitottam válalkozást egyenlőre.
2016. nov. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!