Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATA-s egyéni vállalkozók és...

KATA-s egyéni vállalkozók és a hitelfelvétel, mik a reális tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Győrben készülünk venni egy 60 nm2 - újépítésű - lakást egy 10 lakásos társasházban (2 szoba, fürdő, amerikai nappali-konyha, wc). Beszéltem már hitelügyintézővel is. Oberbankot célozzuk meg, de tudom, hogy lesz csomó olyan dolog, ami váratlan lesz a számunkra ezért inkább kérdezek. Milyen banknál vettetek fel kölcsönt? Jövedelmet hogyan számították be, a NAV által kiállított jövedelem hány százaléka hitelezhető? Milyen váratlan dolgok voltak a hitelezést során?

2016. nov. 14. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Erste nekem azt mondta, örülhetek ha minimálbérnek beszámítják a katás jövedelmet, a többi bank sem áll sokkal jobban a dologhoz.
2016. nov. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De szerintem a Pénzügyi rovatban előbb kapsz választ a kérdésre.
2016. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok/fogok járni, a könyvelőm előzetes tájékoztatása szerint 60%-át nézik a bevételednek.
2016. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyilatkozott bevétel 60%-a, de minimum a minimálbér. Ott a törvényben, hogy mennyi a katás jövedelme.


az Art. szerinti jövedelemigazolás kiállításának szempontjából a kisadózó jövedelmének a kisadózó vállalkozás utolsó, a megszerzett bevételről tett nyilatkozatában feltüntetett bevételének 60 százaléka, több tag esetén annak fejenként egyenlő része, de legalább a minimálbér minősül.

2016. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem CIB a KATAs jövedelmem 60 százalékát számította volna, ami havi nettó 300 lett volna, így egy budapesti lakásra max 25 milliónyi hitelre számíthattam volna állítólag, de mindez csak egy előzetes hitelbírálaton hangzott el, aztán elálltam a vásárlástól, nem tudom, mennyire működött volna a valóságban. Mindenképpen több bankhoz nyújtsd be a kérelmet, mert pár hétnyi várakozás után az Oberbank bejelenti, hogy bocs, mégse, az eladónak sem fog tetszeni.
2016. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy KATA-snak egyáltalán nem adnak hitelt... Tök mindegy, milyen hitel és tök mindegy, mennyi a bevételed.


Én lennék a legboldogabb, ha nem lenne igazam - feltétlenül tudósítsatok róla, ha van itt olyan KATA-s, aki kapott már valaha valamilyen hitelt.

2016. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért ha valakinek van egy minimum 2-3 éves vállalkozása fix, plafon közeli (500-450ezer/hó) bevétele és mondjuk attól a banktól akar hitelt felvenni akinél a számláját is vezeti és nem kap, akkor leteszem a hajam.
2016. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, amint a megvalósítás sorra kerül megírom majd, hogy mit tapasztaltam! :)
2016. nov. 15. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!