Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az hogy lehet hogy a piaci...

Az hogy lehet hogy a piaci árusok nem kapnak büntetéseket?

Figyelt kérdés
Szóval a megyeszékhelyen üzemel egy piac, most nem zöldség- vagy bolhapiacról van szó, hanem az esetek több mint 50%-ban új árut árulnak, jelentős árukészlettel, azon belül körülbelül az áruk fele külföldi (édességek, csomagolt élelmiszer, cipő, öltöny számítástechnika, ruhák, szerszámok). Jellemzően ugyan azok az eladók vannak, nyugtát senki sem ad az eladások után, a piacon viszont elég gyakran látni NAV-os dolgozókat. Akkor ezek szerint az eladók le lennének "paktálva" az ellenőrökkel, vagy néha napján bevállalják a büntetést, vagy hogyan is működik ez? A külföldi árukat azért is említettem, mivel ha egy üzletben szeretné ezeket értékesíteni valaki, akkor ismereteim szerint magyar nyelvű feliratokat kéne tartalmaznia (összetevők stb) viszont ebben az esetben ez sem áll fent. Ha valaki tudna adni ésszerű válaszokat, azt megköszönném!

2016. nov. 14. 16:57
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem mindeki ellenőr, aki "NAV-os dolgozó". Aki meg nem ellenőr az szerintem ott tojik rá, ahol csak tud, és örül, hogy valamit olcsóbban kap meg - mint bárki más, aki még nem jeletette fel ezeket az árusokat.
2016. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ja hát igen, eléggé félrefogalmaztam. A dolgozók alatt a "fakabátosokat" értem, kb minden harmadiknál még fegyver is van :d. De amúgy értem, köszi a választ!
2016. nov. 14. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!